Olomoucký sen o druhém místě se rozplývá,Sigma

30.07.2001 / A tým

Olomoucký sen o druhém místě se rozplývá, Sigma prohrála v předehrávce v Liberci K předehrávce 28. kola Gambrinus ligy nastoupili fotbalisté SK Sigma Olomouc překvapivě bez útočníka Stanislava Vlčka, ten zůstal sedět na lavičce. Od začátku však nastoupili Kobylík (minulý týden jen střídal) a Špiláček (tomu už skončil trest za žluté). Liberec - Sigma 2:0 (1:0) Po čtvrt hodině hry poprvé vážněji zahrozili domácí. Po rohu se ke sražené střele dostal Štajner, ale jeho gólový pokus vykopl z brankové čáry Špiláček. Ve 24. minutě šel do souboje s brankářem Kinským Hapal, ale míč skončil nad bránou. O dvě minuty nato udeřilo na druhé straně. Bureš ještě vyrazil střelu Holeňáka, Štajnerovu vrácenku do opuštěné brány již neodvrátil. Jednobrankovým vedením Liberce skončil i první poločas. Sigma se sice snažila, ale za první poločas nevystřelila ani jednou mezi tyče. Na začátku druhé části utkání využil okénko v obraně hostů Štajner, jehož střela sklouzla od levé tyčky do brány a bylo to 2:0. V 50. minutě protáhl bombou z dálky Kinského Urbánek. Po druhé brance ve své síti měli míč častěji na svých kopačkách hráči Sigmy, ale do kloudné šance se nemohli dostat. Teď mohou na Hané jen čekat, jak dopadnou ostatní zápasy v boji o ligovou špici. Branky: 26. a 48. Štajner. Rozhodčí:Liba - Hanovský, Kovařík. ŽK:Janů, Neumann - Špiláček, Kovář. Diváci:3405. Liberec:Kinský - Pilný - Valachovič, Johana - Holeňák, Janů, Michalík (70. Čapek), Neumann - Štajner, Baffour (83. Divecký), Nezmar (67. Lukáš). TrenérLadislav Škorpil. Sigma: Bureš - Kučera, Kovář, Špiláček, Kotrys - Kobylík (67. Rojka), Mucha, Kováč, Urbánek - Siegl (46. Vlček), Hapal (86. Rozehnal). TrenérLeoš Kalvoda. Olomoucký den, 12. 5. 2001