Olomoučtí fotbalisté měli v Liberci blízko k výhře

28.09.2003 / A tým

Olomoučtí fotbalisté měli v Liberci blízko k výhře Ani na jedenáctý pokus se fotbalistům Sigmy Olomouc nepodařilo v samostatné české lize v Liberci vyhrát. Dnes jim k tomu však scházelo jen třináct minut. Domácí nakonec vyrovnali na 1:1, ale diváci je vyprovodili ze hřiště pískotem. Slovan Liberec - SK Sigma Olomouc 1:1 (0:1) V prvních minutách nabízely oba celky nudnou podívanou s minimem nápadů. Liberec si nedokázal vytvořit očekávaný tlak. První střelu na branku vyslal v 11. minutě z dálky olomoucký Zbožínek, ale brankář Kinský si v pohodě poradil. Na druhé straně v 19. minutě Vaniak minul centr domácího kapitána Janů, ale před Lukášem v poslední chvíli zachránil Zbožínek. Největší šanci prvního poločasu měl Liberec ve 25. minutě, kdy Pospíšil prodloužil centrovaný míč na Slepičku, ale olomoucký gólman vytáhl míč na roh. Jinak se domácím takřka vůbec nedařilo dostat míč ke své dvojici útočníků. Olomouc také v první půli nebyla příliš nebezpečná, ale v 33. minutě šla do vedení. Vlčkův centr prošel až ke vzdálenější tyči a nekrytý kapitán hostů Kučera střelou z blízka dostal hosty do vedení. Domácí trenéři o přestávce vystřídali dva hráče, přesto byli z počátku ve druhém poločase nebezpečnější Hanáci. Při jejich brejcích jednou zažehnal nebezpečí Kinský, podruhé mířil Reiter mimo a další střelu Babniče po zemi gólman chytil. Liberec se postupně dostával do tlaku, ale dlouho jen platonického. Tečovanou Zápotočného střelu vytáhl Vaniak nad břevno. Vyrovnání se zrodilo v 77. minutě. Koloušek obešel tři protihráče a poslal chytrý oblouček, který mířil do branky. Vaniak s námahou vyrazil, ale Hološko pohotovou hlavičkou nasměroval míč do sítě. Vaniak se po balonu sice ještě natahoval, ale marně. Vyškrábnout jej přes břevno už nestihl. V závěru již byla převaha Liberce příliš stereotypní, naopak v 81. a 85. minutě se olomoucký Babnič řítil na Kinského, ale ten včasným vyběhnutím daleko do pole domácí zachránil. Branky:77. Hološko - 33. Kučera. Rozhodčí: Matějek - Vodička, Hruška.ŽK: Zápotočný - R. Hubník, Špiláček.Diváci: 4880. Liberec: Kinský - Zápotočný, Holeňák, Lukáš, Janů - Kisel (64. Hodúr), Koloušek, Polák, Ančic (46. Papoušek) - Pospíšil, Slepička (46. Hološko). Trenér Ladislav Škorpil. Sigma: Vaniak - Randa, R. Hubník, Hudec, Caha - Vlček (81. Vyskočil), Zbožínek, Špiláček, Kučera - Babnič (87. M. Hubník), Reiter (90. Siegl). Trenér Petr Uličný. zdroj:čtk