Olomoučtí fotbalisté v pohodě doma přehráli Brno

09.11.2003 / A tým

Olomoučtí fotbalisté v pohodě doma přehráli Brno Olomoučtí fotbalisté jsou doma těžko k zastavení. Po Slavii zdolali na Andrově stadionu Brno 3:1 především zásluhou skvělé dvacetiminutovky v prvním poločase, kdy vstřelili všechny góly. V tabulce se vrátili na třetí místo, naopak Brno uvízlo v jejím středu a je až osmé. SK Sigma Olomouc - 1. FC Brno 3:1 (3:0) Oba soupeře dělil před zápasem jediný bod, ale na hřišti byl záhy rozdíl mnohem větší. V 17. minutě fauloval Krško unikajícího Vlčka a Urbánek z přímého volného kopu ze třiceti metrů usměrnil míč k tyči. Pak znovu úřadoval slovenský útok Olomouce. Zbožínek našel před šestnáctkou hostů volného Reitera, který přesným obloučkem z dvaceti metrů překonal Belice podruhé. Šest minut nato opět zatáhl míč po pravé straně Vlček, jeho přetažený centr vrátil z levé strany před branku Urbánek, kde Babnič hlavou dopravil míč do sítě hostí potřetí. Do přestávky ještě střílel Babnič nad a na druhé straně hostující Abrahám poprvé mířil mezi tyče. Výsledek poločasu byl pro Brno krutý - domácí třikrát vystřelili na branku a byli z toho tři góly. Také ve druhém poločase se hrál pohledný kombinační fotbal. Domácím se však s třígólovým náskokem v zádech dařilo více. Po ukázkové kombinaci Babnič - Vlček dostal Reiter ideální přihrávku, ale vybíhající Belic střelu vyrazil. Pak po chybě Abraháma opět zachraňoval brněnský brankář, když reflexivně vyrazil Vlčkovu střelu. Brněnský gólman se rozchytal a bylo především jeho zásluhou, že skóre ve prospěch domácích už nenarůstalo. Ke slovu se dostaly i hosté, ale Pacanda sám před Vaniakem míč do sítě domácích nedopravil. Domácí přece jen nakonec inkasovali. Chybující Randa přihrál zpět Vaniakovi, ten míč špatně vykopl přímo k Musilovi. Jeho centr zpět ještě Došek umístil jen do břevna, ale střídající Belej snížil na 3:1. Poslední čtvrthodinu měli hosté navrch, mohli i snížit, ale domácí obrana v čele s brankářem Vaniakem už neinkasovala. Branky: 17. Urbánek, 30. Reiter, 36. Babnič - 74. Belej. Rozhodčí: Vidlák - Talpa, Hruška.ŽK: Kučera, Zbožínek - Krško, Došek, Kotůlek. Diváci:7037. Sigma: Vaniak - Randa, Hudec, Kučera, Caha - Vlček, Zbožínek, Špiláček (65. Siegl), Urbánek (81. Vyskočil) - Reiter (87. Krajčovič), Babnič. Trenér Petr Uličný. Brno: Belic - Křap, Křivánek, Kotůlek, Krško - Musil (84. Švancara), Schuster, Pacanda, Abrahám - Došek, Kroupa (46. Belej). Trenér Karel Večeřa. zdroj:čtk