Omlazená juniorka prohrála

31.05.2004 / B tým

Juniorka SK Sigma Olomouc ve 29. kole druhé ligy doma prohrála. Tým nastoupil proti béčku Brna v hodně nezkušeném složení, navíc většina hráčů měla v nohách utkání za áčko proti Milwaukee nebo v dorostenecké lize. Juniorka velmi dobře začala, ale s přibývajícím časem už kondičně nestačila. SK Sigma Olomouc B - Brno B 2:4 (1:1) V prvních dvaceti minutách si domácí s Brnem dělali co chtěli. Ze šesti tutovek proměnili jenom jednu, a to se jim potom vymstilo. Ve 4. minutě střelu V. Schulmeistera vytlačil brankář Belic na tyčku. Po dvou minutách se Pulkert zbavil obránce, ale zblízka trefil jenom gólmana. V 10. minutě byl v tutovce znovu Pulkert, tentokrát přestřelil. Minutu poté vrátil Pulkert dlouhý centr zleva před branku a V. Schulmeister hlavou neměl problém zakončit. Vedení mohl zvýšit v 17. minutě znovu V. Schulmeister, jenže brankáře Brna nepřelstil. Hostům nešlo vůbec nic, byli absolutné neškodní. Přesto se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Ve 45. minutě Rýdel netrefil dlouhý nákop, za ním proběhl Kroupa a brankáře Černého prostřelil. Podobnou věc provedl Kroupa i dvě minuty po pauze a hosté vedli. V 59. minutě zatočil Rýdel trestný kop zleva na první tyčku a teč V. Schulmeistera zaskočila brankáře i s obranou. Nerozhodný stav ale vydržel jen tři minuty. Řetězec chyb začal u střídajícího Kopeckého a Hlavatý dorážku nemohl nedat. To samé platilo i pro čtvrtou branku hostí v 67. minutě. Juniorka mohla skore alespoň korigovat. Švrčinovu bombu Belic vyrazil. Pak brněnský brankář špatně vyběhl, ale na míč včas nedosáhl V. Schulmeister. V 86. minutě pak Belic jen sledoval, jak se centr Švrčiny od rohového praporku odráží od břevna do pole. „V úvodu zápasu jsme měli několik šancí, ale potom už to bylo o kondici, ve druhém poločase jsme fyzicky odpadli, bylo znát, že hodně hráčů má za sebou zápas v pátek nebo v sobotu dopoledne,“ řekl trenér Sigmy B Zdeněk Psotka. Branky: 11. a 59. Schulmeister - 45. a 47. Kroupa, 62. a 67. Hlavatý. Rozhodčí: Gruber. ŽK: Škerle, Švrčina - Drga, P. Mezlík. Diváci: 296. Sigma B: T. Černý - Stoklásek (75. Vývoda), Škerle, Rýdel, Švrčina - Mi. Vyskočil (52. Kopecký), P. Kobylík (62. J. Schulmeister), Prekop, Pulkert - V. Schulmeister, Hrubý. Trenér Zdeněk Psotka.