Ordoš: Bod jsme si zasloužili

02.09.2013 / A tým

Poněkud smolný zápas odehráli fotbalisté SK Sigma Olomouc v Plzni. Na stadionu úřadujícího mistra zaspali úvodu, rychle prohrávali o dvě branky. Ale pak se zvedli, měli hodně šancí, nakonec prohráli 2:3. K bodovému zisku moc nechybělo. Stačilo buď neinkasovat v úvodu nebo potom proměnit šance. Jen Michal Ordoš měl tři tutové. „Stydět se musíme za těch prvních deset minut. Myslím, že druhou půlku jsme Plzeň docela přehráli, ukázalo se, že se dá hrát s každým. Ale po takovém začátku je to těžké,“ řekl Michal Ordoš. Pro Sigmu je velká škoda takového zápasu. V Plzni jste si to pokazili sami špatným začátkem. Je to obrovská škoda. My přijdeme do Plzně, řekneme si, že musíme dobře začít. A první minuta, my dostaneme gól, desátá, gól roku … Musím říct, že Plzeň měla čtyři šance a dala nám tři góly. Ale na druhou stranu musím nás trošku pochválit, že jsme se dokázali zvednout a dokázali jsme to zdramatizovat. Myslím, že Plzeň s námi měla druhou půlku velké problémy. Je to škoda, měli jsme šance na to, abychom možná i vyhráli, ale na bod jsme určitě měli. Škoda toho začátku, mohlo to být úplně jiné. Ale když se v deváté minutě prohrává nula dva, tak je to strašně těžké. Na druhou stranu jsme se z toho direktu dokázali zvednout. A je to tak, jak jsem říkal minulý týden. Musíme dávat centry do vápna, z toho dáváme góly. Gólovek jste měli v Plzni víc než na dvě vstřelené branky. Čím to je, že jste jich tolik neproměnili? Ve srovnání s domácími? Je to tím, že zatímco oni jsou v pohodě, tak Sigma se v úvodu sezony trápí? Asi tak bych to také řekl. Když se vám daří a lepí vám to, tak vám tam spadne všechno. Plzeň měla čtyři gólovky a dala tři. My jsme měli hodně šancí, je škoda, že jsme je neproměnili. Oni jsou v laufu, padá jim to tam, hrají dobře, bohužel pro nás. Myslím, že na bod jsme měli, je to škoda. Bod jste nezískali žádný, ale stydět se za předvedenou hru jistě nemusíte, protože jste jasně přestříleli Plzeň na jejím hřišti. Stydět se musíme za těch prvních deset minut. Tak, jak jsme sem přijeli, klobouk dolů před Plzní, ale tak podělaní a s respektem, jak jsme sem přijeli, to prostě nejde. To nejde. My si něco před zápasem řekneme a bohužel nám to moc nešlo. Myslím, že druhou půlku jsme Plzeň docela přehráli, ukázalo se, že se dá hrát s každým. Ale po takovém začátku je to těžké. Jak se hrálo vám osobně? Měl jste tam několik vyložených šancí. Hrálo se mi docela dobře. Začátek byl trošku těžký, ale pak to docela šlo. Prakticky jsem do poločasu mohl vyrovnat, měl jsem tam dvě gólovky. Trošku mi chybí ta herní praxe, bylo to trošku znát v orientaci. Ale doufám, že v sestavě zůstanu a bude to lepší a lepší.