Ordoš: Potřebovali jsme vyhrát

02.09.2012 / A tým

Modrá lavina vyhrála v šestém ligovém kole v Ostravě nad Baníkem 2:1 (0:1). Obě branky SK Sigma Olomouc dal útočník Michal Ordoš. Rozhodl tak zápas, dvěma góly dorovnal legendy našeho klubu Vladislava Nikiho Laudu a Luba Reitera. Za SK Sigma dali všichni tři shodně 31 kousků! V prvním poločase to nebylo moc dobré, ve druhém jste domácí evidentně přehráli. Co se změnilo? Nemyslím si, že první poločas nebyl dobrý, myslím, že byl výborný. A to se potvrdilo ve druhé půlce, kdy jsme dali dva góly. Bohužel soupeř nám dal po šťastné střele na jedna nula, což nás trošku přibrzdilo. Ale herně jsme byli výborní, věřili jsme si. Domácí skoro neměli balon. Druhou půlku jsme naši kvalitu potvrdili a zaslouženě vyhráli. Co jste tedy ve druhém poločase změnili, že z toho byla taková převaha? Domácí jste válcovali. Začali jsme se více tlačit do koncovky a více střílet. První jsme to chtěli pořád tlačit nějak do kuchyně. Věřili jsme si, už v prvním poločase jsme jim fakt skoro nepůjčili balon. A když jsme dali vyrovnávací gól, tak už jsem věděl, že ten druhý přidáme. A to se povedlo. To střílení gólů jste vzal na sebe. Myslím, že jsme to vzali na sebe jako celý mančaft. Výborně jsme se na to připravili. Že jsem byl já u té koncovky, tak to už je pro mě taková nadstavba. Ale pro nás jsou důležité tři body. My jsme v Ostravě potřebovali vyhrát, protože jsme předtím hodně bodů poztráceli. Měl jste při zakončení dost prostoru. Při prvním, to byla klasická standardka, kdy se to tam přetahuje, buď to někomu spadne na hlavu, nebo ne. Už v první mi tam pískl faul, ve druhé to bylo skoro podobné a nepískl to. A při tom druhém, tam jsem byl úplně sám na zadní tyči, Michal Vepřek mě fantasticky našel. Soustředil jsem se na to, abych to trefil do protipohybu Bártiče. V předchozích třech zápasech jste vedli jedna nula a náskok neudrželi. Teď jste prohrávali a stav otočili. Musím pochválit trenéra, ten to řekl o poločase v kabině. Že jsme třikrát vedli a neudrželi to, teď prohráváme a otočíme. To se povedlo. Těší mě to vítězství, ale hlavně hra, kterou jsme předvedli. Jaké to bylo hrát proti vlastnímu gólmanovi? Tak Bártič nezapomněl, kde má registračku (směje se) Známe se, on zná nás, my jeho, ale nějak jsme se nehecovali. My jsme se dozvěděli, že bude chytat minut před zápasem. Potkal jsem ho až na chodbě, říkal jsem si, ten je nějakej velkej, toho znám a zjistil jsem, že je to Bártič. Ale trošku vás pozlobil, měl několik výtečných zákroků. On má kvalitu, určitě. Dostal šanci jít sem na hostování, využil ji, ligu klidně může chytat. Výhra byla dobrá také proto, že budete mít klid v reprezentační pauze. No, budeme mít delší volno (směje se). Ne, domluvili jsme se s trenérem, že tu pauzu samozřejmě využijeme k tomu, abychom potrénovali a dobře se nachytali na další část sezony. Ale věřím, že po dnešku nám trenér dá i nějaké volno navíc, i když nebylo v plánu. A můžete být trošku klidnější. Potřebovali jsme vyhrát, potřebovali jsme potvrdit ty body, které jsme získali, a svým způsobem jsme i ztratili. Byl tam po Hradci nějaký úkol, který jsme splnili.