Ordoš: Potřebujeme udělat z Androva stadionu zase pevnost

01.10.2013 / A tým

Během osmi minut se útočník SK Sigma Olomouc Michal Ordoš proměnil z padoucha na hrdinu. V 60. minutě Michal neproměnil pokutový kop. Ale za dalších osm minut poslal Sigmu hlavou do vedení, pak osm minut před koncem rozehrál akci před druhou branku. A Modrá lavina mohla porazit v derby Brno 2:0. Jaké byly klíčové okamžiky zápasu? Jedním z nich jistě penalta, kterou jste nedal. Bohužel … Penaltu jsem kopl strašně špatně, jako žák. To bylo neomluvitelné. Trošku jsem zazmatkoval, protože Zdena Zlámal na tréninku pořád skáče doleva, tak jsem to chtěl dát doprava. Bohužel. Budu muset asi zajet trošku zatrénovat i do Brna. Ale na druhou stranu mě to neskutečně motivovalo. Chtěl jsem to odčinit, což se nakonec povedlo. Jsem rád, protože kdybychom nevyhráli, tak to bylo na moji hlavu. Penaltu jste kopl slabě? Střela vám nesedla? Ne. Já je kopu pořád slabě. Ale vždycky čekám na gólmana, tentokrát jsem prostě zpanikařil. Vůbec jsem se na něj nepodíval a kopl jsem to fakt hrozně. Možná ani nemusel skákat, jen si to hodit na koníčka a kopnout to na půlku. Bylo to špatné. Křápl jsem do toho jak děcko. Facebook SK Sigma Olomouc Byl jste určený na penaltu? Určil jsem se sám (směje se). Ne, byl jsem určený, ježišmarja, vždyť jsem tam nejstarší, nejhezčí, takže jsem byl určený. Zatím jsem neměl problém, vždycky jsem proměnil, ale tentokrát jsem nějak zpanikařil. Na druhou stranu pak jsem dal gól, tak jsem to nějak odčinil a klukům jsem nějak pomohl. Jak vám bylo po tom pokutovém kopu? Bylo to hrozné. Publikum tady nikomu nedaruje nic. Cítil jsem se trošku jako psanec. Na druhou stranu mi to nalilo hodně adrenalinu do žil, chtěl jsem to odčinit a gól dát. Chtěl jsem to zlomit a povedlo se. Zaplaťpánbůh. Trefil jste tyčku, neproměnil penaltu, pak dal gól a rozhodl. To je možná pro vás trošku specifický zápas, jakých moc nebylo. No, byla to taková divočina. Ale třeba proti zápasu s Jihlavou to bylo v klidu. Takový divoký, ale šťastný zápas. První poločas byl bezbrankový, ve druhém už jste soupeře jasně přehráli. V čem byla změna? Jako ve druhé půli … Každý sem přijede bránit. Brno sleze, stojí v pěti lidech, Fischer se mnou chodí každý krok, těžko se tam dostává. Druhou půlku už se to trošku unaví, roztahá, a to je naše šance, využít ten prostor. My jsme ho opět využili. První půlka byla těžká. Byly tam i obrovské chyby, kdy jsem třeba já vymýšlel nějaké kříže. Nahráli jsme jim do tří čtyř brejků. Říkal jsem si, že je asi nějaká erupce na slunci. První půle byla špatná, ale na druhou stranu pro nás je to těžké. Oni přijedou bránit a my se tam těžko dostáváme. Druhou půli je přehrajeme, protože oni trošku zdechnou a otevře se nám prostor. Třikrát za sebou jste vyhráli ligový zápas, to je určitě psychická vzpruha pro mužstvo. Vzpruha to pro nás je určitě. Po těch nevydařených výsledcích na začátku, kdy i ta hra dozadu byla špatná a měli jsme katastrofální výsledky a zápasy, tak jsme teď zlepšili obrannou fázi. Máme za sebou dvě utkání s čistým kontem, což se nám hodně dlouho nestalo. Je to o jednom gólu, dali jsme ho my, pak se nám povedl brejk. Na druhou stranu oni neměli za celý zápas pořádnou šanci, obrannou fázi jsme dokázali zlepšit, to je důležité. Pomalu se posunujete tabulkou nahoru. Můžete se už dívat i na místa znamenající poháry? Nemůžeme se bavit po třech vítězstvích o pohárech. Liga je strašně vyrovnaná, někomu se povede šňůra a najednou tam bude, pak zase dva tři zápasy nevyjdou, něco se pokazí. Je těžké mluvit o tom, jestli jsme ve hře. My chceme jít dál touto cestou, uhrávat zápasy bojovností, hrajeme všechno na výsledek. Zatím se nám to daří a uvidíme po podzimu, kde budeme. Pak se můžeme o něčem bavit. Po třech vítězstvích, když jsme měli katastrofální start, je těžké bavit se o pohárech. Po nevydařeném začátku se Sigma začíná rozjíždět. Svezli jsme se tak celkově, nepovedlo se nám to. První zápas s Libercem byl trošku smolný, dostali jsme dva góly po tečích. Pak jsme jeli na Duklu, vybouchli, v šesté minutě tam prohrávali dva nula. A už se to s námi vezlo. Ale my jsme měli vždycky sílu doma, uhrávali jsme zápasy doma. Co jsme poztráceli teď doma, to se nám za těch šest let, co jsem v Sigmě nestalo. Abychom třeba třikrát za sebou doma nevyhráli. My potřebujeme udělat z Androva stadionu zase pevnost a pak na to můžeme stavět. Potřebujeme zlepšit hru doma. Jste teď docela v laufu jako mančaft. Není škoda, že je reprezentační přestávka? To si nemůžeme vybírat. Los je los. Že je to zrovna takhle a my jsme chytli nějakou výsledkovou formu, to je určitě škoda. Ale zase můžeme potrénovat. Pak jedeme do Příbrami a máme doma Slovácko, to jsou myslím dva zápasy, které můžou hodně napovědět o tom, kam naše sezona bude směřovat. SK Sigma Olomouc v síti Google +