Ordoš se vrátil, v plné parádě

08.11.2010 / A tým

Útočník SK Sigma Olomouc Michal Ordoš nastoupil v utkání Gambrinus ligy v základní sestavě až v posledním utkání podzimní části sezony 2010/2011. Dřív to nešlo, jelikož Michala, krále ligových střelců z předchozího soutěžního ročníku, trápilo nepříjemné zranění. Ale už je v pořádku. „Pro všechny liga končí, pro mě teprve začíná,“ říkal Michal před nedělním duelem proti Českým Budějovicím. Ten Modrá lavina vyhrála vysoko 5:1. A tým k výhře nastartoval právě Ordoš. První branku utkání dal, na druhou přihrál Pavlovi Šultesovi. Poprvé v této sezoně jste hrál od začátku. Dal jste branku, na další přihrál. Jste spokojen? S gólem a nahrávkou jsem určitě spokojený, ale s výkonem být spokojený nemůžu. Bylo tam hodně ztrát a dvě obrovské zazděné šance. Takže je to tak napůl. Ale vyhráli jsme, to je důležité. Doufám, že další zápasy budou lepší. Nastoupil jste společně s Pavlem Šultesem, obnovila se vaše úspěšná spolupráce z minulé sezoně. Sigma dala Budějovicím pět branek, hodně jste k tomu pomohli. Nemyslím si, že jsme tomu pomohli. Kluci dávali hodně gólů i bez nás. Proti Budějovicím to tam padlo mě i Pavlovi. To týmu hodně pomohlo. Soupeř si pak dal prakticky sám dva góly, myslím, že takový výsledek si snad ani nezasloužil. Takže zatím ještě necítíte tu střeleckou pohodu z minulé sezony? Ne, necítím. Ježíšmarja, já jsem hrál první zápas od začátku. Sice jsem dal gól, ale že bych se cítil nějak extra, to vůbec. Ale po deseti minutách na hřišti jste se hned trefil. No, první gól jsem mohl dát po pěti minutách, mohl jsem dát hattrick do poločasu. To je asi ta největší chyba, mohlo to být lepší. Co chybělo k hattricku? Projevilo se to, že jste hrál poprvé od začátku? Asi ano. Nechci se nějak vymlouvat na to, že jsem hrál poprvé od začátku, ale větší klid v zakončení mi určitě chyběl. Po hodině hry jste střídal. Už vám docházely síly? Tempo je velké, těch šedesát minut … myslím, že trenér to viděl moc dobře, takže podle toho i zareagoval. Je to větší tempo jak ve třetí lize za béčko nebo v poháru v Písku. Možná bych ještě něco vydržel, ale už by to nebylo ono. Po utkání, které jste vyhráli pět jedna, jste se netvářil moc vesele. Zazdil jsem dvě gólovky, což je u mě hrubá chyba, stejná, jako kdyby stoper pustil hráče samotného na branku. Kdybychom třeba remizovali jedna jedna, tak to mohlo jít všechno na moji hlavu. Naštěstí se vyhrálo pět jedna. Takže z vítězství mám radost, ale z výkonu jsem rozpačitý, i z toho spalování šancí. Takže čekáte nějaký kartáč od trenéra? Ne, to ne, kartáč od trenéra nečekám. Spíš si uvědomuju, že mohly být tři góly.