Ordoš: Snad se z toho ponaučíme

19.09.2013 / A tým

Záložník Michal Ordoš pomohl výtečným výkonem týmu SK Sigma Olomouc k sobotnímu vítězství nad Jihlavou. Hanáci doma soupeře přestříleli v divácky atraktivním duelu 4:3. „Takový zápas jsem asi nikdy nezažil. Ani takový obrat, že bychom za posledních sedm minut stačili dát dva góly a otočili z dva tři na čtyři tři, tak to jsem nikdy nezažil. A byl to krásný zážitek, lepší, než kdyby to bylo opačně,“ řekl Michal Ordoš. Zažil jste vůbec někdy takový veselý zápas, jako byl ten sobotní? Veselý … Veselý byl jenom na konci. Bylo to hodně divoké, takový zápas jsem asi nikdy nezažil. Ani takový obrat, že bychom za posledních sedm minut stačili dát dva góly a otočili z dva tři na čtyři tři, tak to jsem nikdy nezažil. A byl to krásný zážitek, lepší, než kdyby to bylo opačně. Chvilku to bylo opačně. Vedli jste dva jedna, pak soupeři dovolili, aby stav otočil. Co tam bylo špatně? Vůbec nevím … To jsme celí my. Dozadu nám to prostě nějak pořád nefunguje, špatně si přebíráme hráče, ale pracujeme na tom. Byly tam dvě blbé ztráty a oni nám z toho dobře vyjeli. Na tři dva, takové v té rychlosti dá člověk dva za život, to krásně trefil. Mohlo to být tím, že nemohli hrát Martin Šindelář ani Pavel Dreksa, takže souhra v defenzivě mohla být narušená? Mohlo to být tím, ale neříkám, že to bylo jen tím, že by chyběli. Spíš si myslím, že za stavu dva jedna, kdy vedeme, tak bychom měli držet balon a kontrolovat hru. Ale furt chceme hrát dopředu. Takový mančaft, jako je Jihlava, sem přijel jenom bránit a hrát na brejky. Prakticky nic jiného nepředvedli, kombinačně nebo tak. Že by nás přehráli, to ne, vůbec, hráli na brejky. Musíme to dřív přerušovat, na půlce je zastavit třeba faulem, ne je nechat dojít až k bráně. Bylo to dané tím, že jste se hnali za třetím gólem, chtěli rozhodnout, protože nemáte tolik bodů? To si právě nemyslím. Právě proto, že nemáme tolik bodů, tak jsme se měli stáhnout a hrát na brejky my. A nechat soupeře vymýšlet. Ale místo toho jsme to hrnuli, jako bychom neměli žádný problém, a hnali se pořád dopředu. Takhle to nejde. Sám si vyčítám pár akcí dopředu, že jsem to měl spíš podržet, než to tlačit, pak jsem ještě zkazil finální přihrávku. To byla ode mě obrovská chyba. Snad se z toho ponaučíme a budeme to hrát příště lépe a chytřeji. Už v příštím zápase? Teď jedeme na Bohémku a tam to bude těžký zápas. Myslím, že oni nás také nebudou nějak přehrávat. Musíme poctivě bránit a prostě to zkusit hrát tak, jak ostatní mančafty proti nám. Hrát na brejky, křídla na to máme. Třeba tam uspějeme. Když oni budou hrát do plné, tak si myslím, že to pro ně bude hodně těžké. Jak se vy osobně těšíte do Ďolíčku? Těším se. Strávil jsem tam rok, sice se sestoupilo, ale každý hráč, který prošel Bohémkou, na to vzpomíná v dobrém, protože kulisa je tam výborná. To je zážitek, když je Ďolíček plný, což jsem zažil, tak je tam atmosféra fantastická. Nevím, jestli to bude přátelské vůči mně, ale i tak se tam těším, tam je radost hrát. A jistě byste byl rád, kdyby tentokrát domácí radost neměli. Tak to je snad jasné! Jedeme tam pro tři body, chceme tam uspět, i když si myslím, že Bohémka udělala dobré výsledky, má za sebou odehrané dobré zápasy. Nečeká nás nic lehkého, ale potřebujeme bodovat. Myslím, že tam jsme schopni vyhrát, doufám, že to zvládneme.

| 21.09.2016
První poločas je obrovské zklamání, řekl JílekPrvní poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek
Jílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovaliJílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovali