Samoobslužná bezkontaktní a šetrná automyčka | Comfort Wapka Permanentní vstupenky na sezónu 2017/2018

Osmnáctka porazila Kroměříž

18.08.2011 / A tým

Vložený zápas odehrál tým SK Sigma Olomouc U 18 ve středu v Řepčíně proti Kroměříži. Všechny body zůstaly doma. Již od prvních minut utkání dominoval na hřišti domácí celek. Hostující tým Kroměříže přijel do Olomouce s obrannou taktikou ve snaze získat alespoň bod za remízu. Olomoučtí se během první půle jen těžko dostávali přes obranný val soupeře, který bránil v deseti hráčích na vzdálenost třiceti metrů od vlastní brány. Důsledkem urputného bránění soupeře bylo i několik zkažených finálních přihrávek olomouckých fotbalistů. Většina zakončení z kopaček domácích hráčů mířila v první půli mimo bránu. Převaha domácího celku byla patrná i z množství získaných rohů, zatímco hosté nezahrávali rohový kop ani jeden a naopak si velmi často museli pomoci od tlaku domácích za cenu faulů. I přes několik slibných průniků domácích fotbalistů po stranách hřiště, zůstal stav po první půli bez branek. Do druhého poločasu vstoupili olomoučtí opět aktivně. Trpělivou kombinací se téměř natrvalo usadili na soupeřově polovině. Domácí fotbalisté se oproti prvnímu poločasu zlepšili v zakončování akcí. Z deseti střel jich celkem šest mířilo mezi tyče soupeřovy brány. Největší šanci utkání měl v 58.minutě Chrašč, který šel po výborné kolmici od spoluhráče Richtera ze středu hřiště sám na gólmana. Bohužel se mu nepovedlo vybíhajícího brankáře hostů překonat. Zvýraznění tlaku domácích pak přineslo dvojí střídání v rozmezí 60 a 70. minuty. Rozhodující akce zápasu se zrodila v 74. minutě, kdy nejprve domácí Richter zakončoval jednu z povedených akcí a následně se k odraženému míči dostal Hýbl a trefil Sigmě vedení. Olomoucký celek se i po vstřelené brance hnal za vítězstvím. Odměnou za aktivitu mu byl druhý gól v síti hostujícího celku, který padl v 83. minutě z kopačky střídajícího Krátkého. Olomoučtí si tedy připsaly druhou výhru a zároveň udrželi čisté konto. „Měli jsme z tohoto zápasu trošku obavy. Soupeř bránil od první minuty utkání a to nám činilo problémy. Trpělivou kombinací jsme se ale postupně dostávali do šancí. Musím kluky pochválit za aktivitu po většinu utkání a snahu strhnout vedení na naši stranu,“ řekl trenér Lukáš Staroba. V dalším utkání přivítají naši mladíci v sobotu od 13.15 tým Brna. SK Sigma Olomouc U 18 – Kroměříž 2:0 (0:0) Branky: 74. Hýbl, 83. Krátký. Rozhodčí: Machálek. SK Sigma U 18: Neuer – Hýbl, Řehák, Hlavica, Studený (85.Hodis) – Vasiljev (60. Navrátil), Pekař (66. Stříž) ,Vrána, Richter, Bača – Chrašč (79. Krátký). Trenér Lukáš Staroba.

Do SK Sigma míří útočník Linhart a stoper PolomDo SK Sigma míří útočník Linhart a stoper Polom
| 28.06.2017
Sigma hraje třetí přípravný zápasSigma hraje třetí přípravný zápas
| 27.06.2017
Pět hráčů SK Sigma na zkouškách v klubech druhé ligyPět hráčů SK Sigma na zkouškách v klubech druhé ligy