Paschal Ekwueme rozhodl

12.08.2002 / A tým

Paschal Ekwueme rozhodl Ve třetím kole Gambrinus ligy se fotbalisté SK Sigma Olomouc s Chmelem Blšany sice trochu trápili, ale dokázali vydřít tři body. O tom, že Hanáci zvítězili rozhodl pět minut před koncem střídající útočník Paschal Ekwueme. Ke tříbodové trefě mu stačilo šest minut pobytu na hřišti. Sigma Olomouc - Blšany 1:0 (0:0) Proti polehávajícím a zdržujícím hostům se Sigmě první poločas moc nevyvedl. Hře domácích chyběl v první pětačtyřicetiminutovce jiskra z úvodního mače sezóny, kdy doma přejeli Liberec. Sigma se sice snažila překonat urputně bránící Blšany ze všech sil, ale po první půlce mohla i prohrávat. Jenže brankář Martin Vaniak si s bombou Sourady poradil. Jestli v prvním poločase hosté sem tam vyrazili dopředu, pak v tom druhém se hrálo pouze na blšanské části hřiště. Ale stejně jako v prvních pětačtyřiceti minutách se i po pauze šance domácích ze hry rodily hodně těžko. Sigma měla dost standardek a z nich dvakrát udeřila. V 60. minutě Kučera po rohu těsně minul pravou šibenici, jedenáct minut před koncem pak tentýž hráč rozezvučel břevno branky hostí. Pasivní a nečistě hrající Blšany se dočkaly zaslouženého trestu. V 85. minutě poslal Špiláček kolmičkou do vápna Siegla. Ten se uvolnil, přihrál před bránu. Vlček míč pustil za sebe. A tam číhal střídající Nigerijec ve službách Sigmy Paschal Ekwueme a doklepl balon do brány. Bezprostředně po rozehrání ze středového kruhu šla Sigma do další akce. Paschala Ekwueme sundal bez míč Velkoborský a dostal červenou. To už bylo definitivně jasné, že domácí tři body získají. Branky: 85. P. Ekwueme. Rozhodčí: Řehoř - Talpa, Košec. ŽK: Siegl, Špiláček, Kováč - Velkoborský, Čížek, Tichota, Tóth. ČK: 87. Velkoborský. Diváků: 5343. Sigma:Vaniak - Špiláček, Rozehnal, Kučera, Caha - Kováč, M. Ekwueme (46. Vlček), Putík, Siegl - Černý (76. Urbánek), Reiter (79. P. Ekwueme). Trenér Bohumil Páník. Blšany:Chvalovský - Tichota - Bureš, Velkoborský - Vorel, Čížek, Jiří Němec, Pleško - Josef Němec (89. Horáček), Sourada (63. Tóth), Pešír (77. Žemlík). Trenér Günter Bittengel. Olomoucký den, 12. srpna 2002