Patnáctka SK Sigma má halový titul!

30.11.2013 / Sportovní třídy

Tým SK Sigma Olomouc U 15 je halovým mistrem České republiky. Patnáctka finálový turnaj v Třebíči vyhrála bez ztráty jediného bodu při skóre 25:8. Mančaft trenéra Pavla Tökölyho postupně porazil Slavii, Spartu, Brno, Karvinou a Hradec Králové. Výsledky Sigmy: SK Sigma - SK Slavia 3:1 Hanáci měli po celé utkání obrovskou převahu, ale zahodili i ty nejvyloženější šance. Do vedení se dostali v 5.min po brance Zifčáka, Slavia vyrovnala v 16.min po ojedinělém útoku na 1:1. V posledních třech minutách však skórovali Sivoň s Hrabálkem a Sigma tak dosáhla zasloužené výhry. SK Sigma - AC Sparta 3:2 Zápas proti druhému z pražských "S" mělo vyrovnanější průběh. Hráči Sparty na tom byli velice dobře technicky a také se v úvodu dostali do vedení. Olomouc otočila stav na 2:1 ve svůj prospěch po brankách Zmrzlého a Smítala z 10. a 11.minuty. V 19.min zvýšil Zifčák už na rozdíl dvou gólů, o dvě minuty později však Sparta korigovala na 3:2. Klidnější tečku za těžkým utkáním mohl minutu před koncem pro Hanáky udělat Zmrzlý, jeho pokutový kop však sparťanský gólman chytil. SK Sigma - FC Zbrojovka 6:2 Ač tomu výsledek neodpovídá, Brno bylo nejtěžší soupeř. Olomouc se v úvodu dostala pod velký tlak a jen díky výtečnému Grögerovi v brance držela Sigma bezbrankový stav. Čekání na první gól ukončil v 6.min Neuer a bylo to jako když své spoluhráče pokropí živou vodou. Už o minutu později zvýšil Obdržálek na 2:0 a ve 12. min byl po brance Zmrzlého rozdíl tříbrankový. 19. minuta přinesla definitivní brněnské k.o, když se v rozmezí dvaceti vteřin prosadili Zifčák s Jankovičem a bylo to 5:0. Zbrojovka pak sice vsítila během dvou minut dva góly, ale poslední slovo měl olomoucký Neuer, který po úvodní brance utkání vstřelil také poslední gól zápasu a stanovil konečný výsledek na 6:2. SK Sigma - MFK Karviná 8:1 V utkání s mužstvem, které na turnaji nezískalo ani bod, měli Hanáci drtivý nástup a už v 6.min vedli 5:0, na čemž se hlavně podílel hattrickem Sláma, další dvě branky přidali Sivoň a Jankovič. Čestný úspěch vstřelila Karviná v 11.min. Sigma však v pohodovém tempu mezi 16. a 19.minutou přidala další tři branky zásluhou Zifčáka, Chytila a znovu Slámy, pro kterého to byla už čtvrtá branka v zápase a s přehledem vysoko vyhrála. SK Sigma - FC Hradec Králové 5:2 Do posledního utkání už Sigma souhrou předešlých výsledků nastupovala jako halový mistr České republiky, tudíž jakoby bez motivace. Pro Hradec naopak výhra znamenala stříbrné medaile. V samotném utkání šla Olomouc do vedení v 6.min, když se z přímého kopu trefil Zmrzlý. Hradec se však vzepjal a během dvou minut skóre otočil. Hanáci ale byli lepším týmem a po dvou brankách Neuera a jedné Chytila s Matouškem zvítězili jasně 5:2. Statistika 1. hrací den SK Sigma Olomouc U 15 - Slavia Praha U 15 3:1. Branky: Zifčák, Sivoň, Hrabálek. SK Sigma Olomouc U 15 - Sparta Praha U 15 3:2. Branky: Zmrzlý, Smítal, Zifčák. 2. hrací den SK Sigma Olomouc U 15 - Zbrojovka Brno U 15 6:2. Branky: Neuer 2, Obdržálek, Zmrzlý, Zifčák, Jankovič. SK Sigma Olomouc U 15 - Karviná U 15 8:1. Branky: Sláma 4, Sivoň, Jankovič, Zifčák, Chytil. SK Sigma Olomouc U 15 – Hradec Králové U 15 5:2. Branky: Neuer 2, Zmrzlý, Chytil, Matoušek. SK Sigma: Gröger - Galus, Sláma (4 góly), Neuer (4), Sivoň (2), Smítal (1), Hrabálek (1), Jankovič (2), Zmrzlý (3), Zifčák (4), Obdržálek (1), Chytil (2), Matoušek (1). Trenéři Petr Jureček, Pavel Tököly, Jan Tetera. Lékař MUDr. Ivan Krupa. Konečné pořadí: 1. SK Sigma Olomouc 15 bodů, skóre 25:8 2. SK Slavia Praha 7, 15:15 3. FC Zbrojovka Brno 7, 19:18 4. FC Hradec Králové 7, 15:16 5. AC Sparta Praha 6, 18:16 6. MFK Karviná 0, 15:34 Facebook SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc v síti Google +

Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále
| 21.11.2016
Starší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaciStarší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaci
| 16.11.2016
Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15
| 15.11.2016
Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016
| 13.11.2016
Starší žáci SK Sigma porazili BrnoStarší žáci SK Sigma porazili Brno
| 09.11.2016
Starší žáci SK Sigma dali Frýdek s nulouStarší žáci SK Sigma dali Frýdek s nulou