9. kolo SK Sigma Olomouc vs FK Dukla Praha

Aktuality

Pavel Široký se vrátil zpět do Sigmy

29.10.2010 / A tým

Přesně do oblíbené rubriky zápasové magazínu SigmaFotbal Hrával jsem za Sigmu … zapadá i Pavel Široký. Nyní se, už coby jednatel společnosti Autobusch vrátil zpět do našeho klubu. Právě s firmou Autobusch navázal před časem náš klub spolupráci jako hlavní partner klubu. Začátky Pavla Širokého v SK Sigma Olomouc byly už v době, kdy chodil na základní školu. „Bylo to v sedmé třídě, tehdy jsem ze Šternberka přešel do sportovní třídy v Olomouci. Byl tam skvělý trenér pan Recman a také mnoho výborných fotbalistů - kamarádů. Tak to vlastně začalo,“ vzpomíná Široký. „Ale jednoduché to nebylo. Trénovali jsme i 2x denně a mnohdy se jezdilo na sedm hodin na trénink, na nádraží jsem byl již o půl šesté ráno, ano přesně s těmi chlapy, co jeli do železáren. Pro dnešní děti je tohle sci-fi. Tehdy jsme tomu obětovali opravdu všechen volný čas, úplně všechno, trénink ráno, škola, trénink odpoledne,“ podotýká. Po základní škole přišel přechod do dorostu. „Povinnost byla střední škola a maturita. Většina z nás šla na strojárnu, čtyři roky jsme pokračovali a “bojovali” na průmyslovce. Tehdy jsem šel v patnácti do ligového dorostu, kde jsme hráli dorosteneckou ligu," řekl. Po skončení v dorostu čekalo na hráče něco, co dnes už mladí kluci neznají – základní vojenská služba. „Na vojnu jsem šel do Hranic. Tam jsem si zranil koleno, šel na operaci a půl roku nehrál," uvedl. Po vojně jsem se vrátil do zpátky Olomouce, ale konkurence byla tehdy velká a proto následovala změna. „Saša Bokij, bývalý vynikající obránce Sigmy Olomouc, si mě stáhl do Uničova, kde trénoval. Měl vynikající tréninky, naprosto žil fotbalem, přinášel tam prvky, které tehdy nebyly, kluky to velmi bavilo a vytvořila se tam vynikající parta," vzpomíná Široký na období, kdy už byl hráčem Uničova a dostal laso z jiných klubů. „Měl jsem nabídky z tehdy prvoligové Opavy a dalších tří mančaftů. Mimo jiné tam byla i jedna nabídka z Německa, kam jsem vyjel na testy a uspěl," říká. Z Uničova odešel do, v Německu velmi známého, klubu SV Darmstadt 98, který hrával i v nejvyšších německých soutěžích a ve kterém působili také Zdeněk Nehoda a Luděk Macela. „V tu dobu se tam hrála třetí liga, tendence byla postoupit. Stále na nás chodilo pět až sedm tisíc diváků, stadion byl pro osmadvacet tisíc lidí, bylo to tam na vynikající úrovni, která ani zdaleka nepanovala v tu dobu v naší první lize, proto jsem tam velmi rád zůstal. Trénoval nás Lothar Buchmann, který vyhrál pohár s Frankfurtem. Když přišla další nabídka z vyšší soutěže, zranil jsem si opět koleno a musel na plastiku zkříženého vazu, která nedopadla moc dobře a do profesionálního fotbalu už jsem nikdy nenaskočil," říká Široký. Naštěstí jsem využil velmi dobrých kontaktů a v roce 2000 jsem s mým kolegou p. Buschem otevřel první pobočku Autobusch v České republice “ vzpomíná Široký na vznik nyní úspěšné firmy. „Pobočku jsme založili v Olomouci - kde jinde.... Před deseti lety jsem začal pobočku řídit a postupně jsme se rozšířili o další pobočky Brno a Prahu, plánujeme další expanzi i do jiných států. Tento rok slavíme deset let firmy,“ říká Široký. „Fungujeme jako nezávislí prodejci nových a zánovních vozidel, vydali jsme se trochu jinou cestou než místní dealeři, ale funguje to výborně. Stále vymýšlíme nové a nové věci. Byť doba není ideální, přesto jsem se rozhodl spolupracovat s klubem, ze kterého jsem do velkého fotbalu vzešel a více či méně mi pomohl i on. Spolupráce začala bezplatným pronájmem pěti vozidel managementu a trenérovi. Věřím, že spolupráce bude pokračovat, myslím, že bude pro obě strany přínosná,“ říká Pavel Široký a dodává: „A samozřejmě jsme tady i pro fanoušky Sigmy, pro které připravujeme ve spolupráci s marketingovým ředitelem panem Rakem speciální akce a mnoho dalších překvapení. V případě zájmu se můžete podívat na náš web www.autobusch.cz, nebo navštivte jednu z našich poboček, kde se Vám náš tým profesionálních prodejců bude plně věnovat." Olomouckou pobočku Autobusch najdete na Pasteurově ulici, vedle čerpací stanice Shell. Případné dotazy můžete směřovat rovnou na majitele firmy a to na siroky@autobusch.cz.
Psotka: Jsme rádi, že máme takového partnera Osobním automobilem Mitsubishi Outlander od firmy Autobusch jezdí trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. Řidičské oprávnění si kouč Hanáků pořídil hned, jak to bylo možné. Jízda autem je pro něj dobrý relax. „Řidičský průkaz jsem si udělal hned v osmnácti letech, hned jsem dostal od táty půjčeného žigulíka. Bylo to trošku jiné, autoškolu jsme dělali ve stodvacítce. Závěrečné zkoušky jsem dělal na konci listopadu, kdy napadlo třicet centimetrů sněhu,“ řekl Zdeněk Psotka. „Jezdit jsem se učil se žigulíkem. Pak, když jsem byl na hostování v Uherském Brodě, tak jsem si koupil starého diesla fiata,“ podotkl. „Pro mě je auto takový dobrý sluha a zlý pán. Je to pro mě hodně spotřební zboží, nikdy jsem nehodlal investovat závratné částky do auta, ani nebyl ujetý na nějaké značky. Ale zase je pro mě jízda autem dobrý relax. Rád jezdím dlouhé trasy, pustím si muziku, jízda autem mě hodně uklidňuje," řekl Psotka. Nyní používá kouč Psotka Mitsubishi Outlander, samozřejmě od firmy Autobusch. „Jsme všichni v klubu rádi, že máme a vždycky jsme měli sponzora, který nám dával automobily. Outlander, co mám nyní, je jedno z nejlepších aut, které jsem řídil. Jsme rádi, že máme takového partnera,“ podotkl Psotka.A tým - další aktuality:

Sobotní zápas SK Sigma píská OrelSobotní zápas SK Sigma píská Orel
| 19.09.2018
Exolomoučtí hráči v zahraničíExolomoučtí hráči v zahraničí
| 17.09.2018
Hráči SK Sigma jako hosté jindeHráči SK Sigma jako hosté jinde
| 17.09.2018
VIDEO: Michal Vepřek a Václav Jemelka po utkáníVIDEO: Michal Vepřek a Václav Jemelka po utkání
| 16.09.2018
VIDEO: Trenér Václav Jílek po utkáníVIDEO: Trenér Václav Jílek po utkání
| 16.09.2018
Sigma prohrála v PříbramiSigma prohrála v Příbrami
| 15.09.2018
Sestava SK Sigma proti PříbramiSestava SK Sigma proti Příbrami
| 15.09.2018
Bilance SK Sigma v PříbramiBilance SK Sigma v Příbrami
| 14.09.2018
8. kolo: Sigma jede do Příbrami8. kolo: Sigma jede do Příbrami
| 14.09.2018
Sigma hraje v poháru doma s TřincemSigma hraje v poháru doma s Třincem
| 14.09.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná