Petržela: Zdravého útočníka nyní nemáme

28.11.2006 / A tým

Venku se stále nedaří. Fotbalová Sigma se na hřištích soupeře letos na podzim trápila, dokázala získat pouze jeden bod. Naposledy v neděli prohráli Hanáci zápas 16. kola Gambrinus ligy v Českých Budějovicích 0:2, když první branku dostali z přímého a druhou z pokutového kopu. První kol padl na začátku a druhý na konci poločasu. "Porazili jsme se sami," zlobil se trenér Sigmy Vlastimil Petržela. Jeho tým měl sice celý druhý poločas výraznou územní převahu, ale dát gól a zdramatizovat zápas nedokázal. Sigma i v Českých Budějovicích potvrdila, že venku jí to na podzim moc nejde. A opět platí, že inkasovala branky hodně lacino, že? My jsme se porazili sami svojí hloupostí. Asi klíčovým momentem zápasu byla rychlá branka domácích z přímého kopu. Na střelu Volešáka byl brankář Vojáček krátký. Vojáčka jsem upozorňoval i na přípravě, že to tam kopne. A pak se všechno sesypalo. Chtěli jsme hrát v prvním poločase dobře v defenzivě, nedostat branku a po přestávce dát do hry dva útočníky a zkusit jít na vítězství. Ve druhé půlce už byl tým aktivnější. Přispěla k tomu i netradiční útočná dvojka V. Schulmeister a R. Hubník. Sigmu asi zase limitovala zranění ofenzivních hráčů. My jsme na tento zápas neměli zdravého útočníka. Ani ho nyní nemáme. Ti, co mohou nastoupit, jsou tak maximálně na polovinu. A věděl jsem, že domácí budou chtít rozhodnout na začátku. Takže bylo lepší zkusit to risknout a dát tam útočníky až po přestávce. Právě po změně stran se herní projev zlepšil, soupeře jste moc nepouštěli za půlící čáru. Měli jsme sice míč pod kontrolou. Ale zacházeli jsme s ním tak kostrbatě, že jsme si žádnou vyloženou šanci nevypracovali. Poprvé od začátku zápasu hrál dorostenec Hořava. Jak jeho výkon hodnotíte? Velice pozitivně. Už se objevil jako střídající hráč. Na tréninku se jeví velmi dobře. A alespoň mu neodskakuje balon. Fotbalista, který nemá mozek a základní techniku, může těžko hrát nejvyšší soutěže. A tohle on má.