Pivarník: Chtěli jsme hrát více po zemi

07.08.2012 / A tým

Trenér SK Sigma Olomouc Roman Pivarník v neděli v podvečer slavil první vítězství v české nejvyšší soutěži. Modrá lavina porazila doma v utkání 2. kola Gambrinus ligy Slovácko 2:0. Kouč Hanáků byl po utkání spokojenější více s výsledkem než s předvedenou hrou. A velmi ho zlobilo, že jsme dohrávali utkání bez vyloučeného Pavla Dreksy. Slovácko jste porazili, takže s výsledkem musíte být spokojený. Jak to bylo s předvedenou hrou? Výsledek je v pořádku. Co se týče hry, tak musím říct, že bylo složité otevřít obranu soupeře. Na konci poločasu jsme si s tím poradili. Byly tam dobré akce, ale chce to víc kombinačního fotbalu a více hry po zemi. Takže s výsledkem jsem samozřejmě spokojený, s předvedenou hrou už jen částečně. SK Sigma Olomouc v síti Google + Nebylo jednoduché se proti Slovácku prosadit. Slovácko má hodně vysoké hráče, tím byla možná daná jeho taktika, dlouhé nakopávané míče na Doška. My jsme tyto přednosti soupeře dokázali eliminovat, jednoduché to nebylo. Slovácko dobře bránilo, dělalo nám problémy dostat se do kombinační hry po zemi. Bylo to vzadu hodně o soubojích, tím pádem nebylo jednoduché dostat míč na zem. Pokud se nám to podařilo, tak některé akce byly vynikající. Ale chtěli jsme hrát samozřejmě po zemi, protože soupeř tím, že je vysoký, tak je nevýhoda, že není tolik obratný. My jsme chtěli ještě více kombinovat a využít toho. Na první branku jste čekali až do závěru poločasu, přišla ve třiačtyřicáté minutě po rohovém kopu. Snažili jsme se do koncovky tlačit, musím říct, že Slovácko velmi dobře bránilo, bylo tam velmi málo prostoru na to, abychom jeho obranu mohli otevřít. Měli jsme v prvním poločase dostatek standardních příležitostí, hodně rohů. Dokázali jsme ze standardek soupeři zatápět. Hráčům jsem stále říkal, že jedna věc je hra, ale pokud soupeře takto nedokážeme otevřít, tak si musíme pomoci ze standardky. Jsem rád, že se to povedlo, i když jsme byli ve srovnání se soupeřem výškově poddimenzovaní. Dokázali jsme se ze standardek prosadit, na druhou stranu v defenzivě jsme tyto situace dokázali ubránit. Po přestávce byl výkon lepší, jistící druhá branka mančaft definitivně uklidnila. Ve druhém poločase se to zlepšilo, po vstřelení druhé branky, ta nás zklidnila. Mohli jsme to dohrát lehčeji, ale Pavel Dreksa nám to ztížil. V tom vedru dohrávat v takovém tempu v deseti nebylo ideální, ale poradili jsme si s tím. Ale už nám chybělo více sil pro kombinaci, k tomu, abychom dotáhli některou akci do koncovky. Znovu jste, stejně jako v prvním kole, měli vyloučeného hráče. Je to škoda, jsou to mladí začínající hráči, to by si neměli dovolit, pro ně je důležité, aby hráli. Jsou to klukoviny. Vyřešíme to, asi se bude muset navýšit náš disciplinární řád a pokuty za takovou nedisciplinovanost, taxy budou muset vzrůst několikanásobně. Přitom Pavel Dreksa hrál až do toho kritického momentu dobře. Pavel si říkal o místo v základní sestavě, odvedl jinak dobrý výkon. Neměl to jednoduché uskákat Doška, je škoda, že si to takto zmařil. Na tu šanci čekal, hrál výborně, zbytečně teď bude stát. I když Došek hraje nečistě, pomáhá si lokty, držením, ale Pavel Dreksa samozřejmě nemůže reagovat takovým způsobem, jakým reagoval. Rozhodčí samozřejmě nevidí, co Došek dělá, protože je to skryté, Pavel nemůže mít takové zatmění a tohle udělat. Byla to klukovina, naštěstí nás to v tomto utkání nestálo výsledek. Facebook SK Sigma Olomouc Místo zraněného Zdeňka Zlámala chytal Martin Blaha. Jak se vám líbil jeho výkon? A jak jste rozhodovali, jestli bude chytat on nebo Martin Šustr? Zvažovali jsme v týdnu před utkáním, kdo nastoupí. Věděli jsme, že Slovácko má dost vysokých hráčů a Blaha je vyšší. S vysokými míči si v klidu poradil, působil velmi klidně. Teď bude určitě jako jednička chytat Blaha.

Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
| 27.09.2016
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval