Pivarník: Hra byla účelnější

03.09.2012 / A tým

V repre pauze budou mít fotbalisté SK Sigma Olomouc klid k přípravě na další fázi podzimní části sezony. Modrá lavina v sobotu vyhrála zápas šestého kola Gambrinus ligy v Ostravě 2:1. A posunula se na šesté místo tabulky. Jak hodnotíte utkání v Ostravě? Zápas se mi hodnotí velmi dobře. Bylo zasloužené vítězství našeho mužstva. V tabulce pravdy jsme se dostali na plus tři body, momentálně první Jablonec má plus čtyři. Předvedli jsme velmi dobrou hru. O poločase jsem hráčům vyčítal, že hrajeme dobře kombinačně, ale není to přímočaré, je tam malý tah do šestnáctky. Dostali jsme gól po pěkné střele, to myslím bylo ze strany Baníku všechno. Před druhým poločasem jsem hráče upozorňoval na to, že potřebujeme znovu držet míč a hrát přímočařeji. Po přestávce jsme dominovali a zaslouženě stav otočili. Byli jsme v držení míče, to je potom pro soupeře těžké kondičně ustát. Sigma se výhrou přisunula k čelu tabulky. Hráči se také dočkají prémií. Byly pozastavené, za remízu doma, kdy jsme zápas s Hradcem výsledkově ani herně nezvládli. Měli jsme za úkol získat ze dvou následujících zápasů venku čtyři body, to se nám povedlo. Chtěli jsme vyhrát, tím jsme se dostali na plus tři body a myslím, že teď úvod sezony můžeme hodnotit pozitivně. Ostravu jste, především ve druhém poločase, velmi hladce přehrávali. Máme lidi, kteří nám zápasy nahrávají a komplet stříhají. Věděli jsme, jakou bude mít soupeř rozehrávku, že může hrozit po křídlech a po standardkách. Mužstvo jsme postavili tak, že jsme v něm měli převážně dobré hlavičkáře, připravili jsme se na to. Hlavou jsme také dali gól. Byli jsme připraveni po všech stránkách. Překvapením bylo zařazení Brazilce Rossiho na pravý kraj obrany. Bylo důvodem také to, abyste eliminovali domácího Kukece? Protože ten na rozdíl od předchozích zápasů Ostravy tentokrát nebyl vidět. Rossi na kraji obrany nehrál dva roky, postavili jsme ho tam. Kukec se točí na obou stranách, dokázali jsme ho velmi dobře zdvojovat. I když jsme hráli otevřený fotbal, tak jsme soupeři prostor nenechali. Zápas se ale nevyvíjel dobře, po poločase jste prohrávali. Hráče jsem za první poločas pochválil, ale měl jsem tam i výtky. Hráli jsme dobře kombinačně, ale v tom pásmu, kde jsme měli být nebezpeční, jsme nebyli. Nebyli jsme schopni se dostat přímočaře do koncovky. Takže jsem hráčům řekl, že musí být přímočařejší, rychleji, s centry. To tam pak bylo, hra byla účelnější. A překvapilo vás, že jste Ostravě nic nedovolili? Byli pasivní. Viděl jsem její předchozí zápasy, v těch hýřili aktivitou. Věděl jsem, že nás budou napadat, že budou chtít být aktivní. Hráče jsem upozorňoval na to, že musí hrát velmi rychle s míčem, na jeden dva dotyky, aby protihráči nebyli schopni dojít do soubojů. To se nám dařilo. Je to i otázka toho, co jsme soupeři my dovolili. Za Baník nastoupil brankář Bárta, který je hráčem Sigmy a v Ostravě hostuje. Jak se vám líbil jeho výkon? Celkem dost šancí vašim hráčům ještě vychytal. Musím říct, že jsem se trošku lekl, že chytá. Protože když proti vám nastoupí váš hráč, tak se mu většinou daří a je schopný podat heroický výkon. O Bártovi víme, že je kvalitní, proto jsme ho do Baníku poslali, protože je schopný se poprat o post jedničky. Zachytal velmi dobře, za góly nemohl, pochytal ještě další šance. Před utkání jste řekl, že si dovedete představit ještě lepší výkon, než tým předvedl v Jihlavě v prvním poločase. Blížila se tomu už hra druhého poločasu v Ostravě? V Jihlavě jsme nebyli v maximální pohodě, ale také to nebylo přímočaré. Ale byla tam stoupající tendence a to bylo i v Ostravě. V kabině jsem hráčům o přestávce řekl, že zatím jsme vedli a remizovali, a teď prohráváme a dokážeme to otočit, že na to máme.

Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval