Pivarník: Postupně jdeme nahoru

28.06.2012 / A tým

V prvním ze tří přípravných zápasů tohoto týdne fotbalisté SK Sigma Olomouc remizovali ve Slatinicích se Slovanem Bratislava 1:1 (1:0). V sobotu hraje Modrá lavina s Trnavou (11.00, Újezdec-Uherský Brod), v neděli s Admirou Vídeň (18.00, Laa an der Thaya). Potom už by trenér Roman Pivarník chtěl zúžit kádr. V prvním poločase jste Slovan výrazně přehrávali. Jak se vám utkání zamlouvalo? V prvním poločase hrálo více hráčů, kteří patří do základní sestavy, kteří už jsou sehraní, hrají spolu velmi dlouho, dokázali si vyhovět. S prvním poločasem jsem velmi spokojený, celkem dobré to bylo i prvních patnáct minut ve druhém, tam to ještě bylo zkonsolidované. Pak se to prostřídání projevilo, už tam sehranost chyběla, takže už tam byly problémy. SK Sigma Olomouc v síti Google + Do zápasu nezasáhlo několik hráčů, například Schulmeister, Klesnil nebo Navrátil. Jak to s nimi vypadá? Zdeněk Klesnil měl bohužel to zranění z jarní části sezony vážnější, než se zdálo. Je po operaci, má sedm týdnů pauzu, takže úvod ligy nestihne. Schulmeister má nějaký svalový problém, takže stoprocentně nebyl připraven. Doufám, že bude v pořádku Ordoš, který dostal v zápase proti Slovan koňara. Navrátil měl nějaké lehké potíže, ale už trénuje. Po zdravotních patáliích mohl být otázka, jak na tom budou Hořava, Petr nebo Hubník. Proti Slovanu se ukázalo, že jsou v pohodě. Musím říct, že Hořava vypadá velmi dobře už od prvního zápasu, je to technický hráč, vypadá dobře, trénuje dobře. Hubňa je silovější, pauzu měl dlouhou. V těch úvodních zápasech se to toho trošičku dostával, ale je vidět, že chce, jde do toho, postupně se do toho dostává, jde nahoru. Jsem rád, že nevypadáme tak dobře od prvního zápasu, ale že to jde postupně. Nejhorší je, když mužstvo vypadá hned první týden dobře. Příprava je dlouhá, liga je ještě delší, takže by se to mělo postupně zlepšovat, mělo by to gradovat, pomalu se začne přidávat i souhra. Gól dal Martin Doležal. Jak se vám líbí? Pere se o svou šanci. Jsem rád, že jsme si ho nechali. Víme, jaký je to typ hráče a Klesnil nám vypadl, ten bude fit až v září. Zatím se Doležal ukazuje slušně. Jsme pořád ve fázi, kdy jsou hráči unavení. Ale řekl jsem jim, že musíme i ty přátelské zápasy brát tak, že jsou vrchol tréninku. A musí to být herně i takticky v pořádku. Nemáte z toho trošku těžkou hlavu? Máte na výběr hodně hráčů do ofenzivy. Nebo to jsou příjemné starosti? Řekl bych, že je to pro trenéra dobře, pokud tolik variant má. Hráči to samozřejmě musí respektovat, musí respektovat rozhodnutí trenéra a samozřejmě i toho spoluhráče na postu. Kvalita tam je, uvidíme, jak se to vyvine. Máte už nějaký termín, kdy dojde k zúžení kádru? Chtěl bych zúžit kádr v úterý. Teď máme o víkendu dvě utkání, jedna sestava bude hrát s Trnavou, druhá proti Admiře, všichni dostanou možnost. A potom by se to mělo asi do toho úterý o tři čtyři hráče zúžit. Uvidíme, jak to půjde dál. Facebook SK Sigma Olomouc

| 26.09.2016
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval