Pivarník sestavu tajil, se druhým poločasem byl spokojen

19.02.2013 / A tým

V posledním přípravném utkání před začátkem jarní části Gambrinus ligy fotbalisté SK Sigma Olomouc vyhráli nad Slováckem 1:0. Trenér Roman Pivarník ovšem do generálky tým v ideálním složení neposlal. Někteří z hráčů vzhledem k zdravotnímu stavu nastoupit nemohli, v dalších případech kouč Modré laviny mlžil záměrně, to aby před startem ligy prozradil soupeřům co nejméně. Pokud byli na nedělní generálce pozorovatelé ze Slavie, tak jste jim určitě zamotal hlavu. Na pravém kraji obrany hrál Kuba Petr. To byl úmysl nebo to bylo vynucené? To byl úmysl, schválně jsme nechali některé hráče odpočívat, za týden uvidíme, co a jak bude. Kuba Petr je hráč, který má kvalitu, chtěl jsem ho na tom postu vyzkoušet. Takže o sestavě už máte jasno? O sestavě nemáme jasno, protože máme nějaké zdravotní problémy, Doležal vypadl po rozcvičce, udělalo se mu špatně, museli jsme to změnit na poslední chvíli. Bohužel pokračuje to, co jsme měli na soustředění, věřím, že do prvního mistráku to bude v pořádku a na první kolo bude nachystaný. Jak jste byl spokojený s posledním přípravným zápasem? V prvním poločase jsme zhruba to, co jsme chtěli v rozehrávce hrát, hráli. Nějaké problémy měl i Pospa, bylo vidět, že jeho výkon není takový, jaký by měl být. Takže to v prvním poločase bylo trošku takové surové, ve druhém poločase se naše hra hodně zlepšila, tam už jsem byl spokojený. Bylo to zlepšení příchodem Hořavy a Janotky? Tím, že se Pospa necítil dobře, tak ve středu hrál Haus jakoby sám s Ordžim, takže převahu, kterou jsme měli mít, jsme tam neměli. Nechtěl jsem Pospu střídat v poločase, chtěl jsem ho nechat trošku vytrápit. Jak tam potom přišel Hořava, který byl v pohodě, tak to samozřejmě bylo cítit. Jak to vypadá s Alešem Škerlem? Jak už jsem řekl, máme nějaké zdravotní problémy, přeskakuje to z hráče na hráče. Mimo hru je i Klesnil, který začal trénovat až po návratu z Turecka. Tak tři týdny bude trénovat s týmem a individuálně na kondici, věřím, že během té doby se dá to kupy a bude připraven. Proti Slovácku jste měli hodně střeleckých pokusů, některé akce ale byly ve finální fázi možná zbytečně komplikované. Musím říct, že na můj vkus tam bylo přihrávek dozadu více. My se samozřejmě snažíme hrát kombinačně, pak už je to na zvážení hráčů, jestli vystřelí nebo se ještě snaží přihrát. Ve druhém poločase to bylo kvalitní, i když někdy jsme místo střely přihrávali a opačně. Ale to se bude dít stále. V prvním jarním kole bude vzhledem ke karetnímu trestu chybět Tomáš Hořava. Je pro vás David Houska alternativa? Musím říct, že Houska tam odehrál celou přípravu a vypadá slušně. Je tam ještě Plšek, ale ten měl také zdravotní problémy, vypadl v tom nejdůležitějším období. Haus trénoval stále, takže asi dostane přednost on. Co má tým v plánu před premiérovým mistrákem jara? Klasický předzápasový týden. Problém samozřejmě bude, že něco odtrénujeme na hlavním hřišti, které je perfektní, ale něco na umělé, což nám může část tréninků trošku zhatit. Vstup do jarní části ligy bude důležitý, z prvních čtyř kol hrajete třikrát doma. Začátek je vždy důležitý. Na podzim nám úplně nevyšel, ale pak jsme se rozehráli. Vím, že někdy může vyjít první kolo a pak prohrajete. Důležitá jsou ta úvodní kola, to, jak nám vyjdou zápasy do reprepauzy. Máme tam ty tři zápasy doma, což samozřejmě nebude jednoduché, ale bylo by dobré, kdybychom ta utkání zvládli a získali maximální počet bodů.

Chorý gól dal po centru, Sladký v power-playChorý gól dal po centru, Sladký v power-play
| 01.10.2016
Jílek: Spoustu situací můžeme lépe dohrátJílek: Spoustu situací můžeme lépe dohrát
| 30.09.2016
Sigma má další výhru, body trefili Chorý a SladkýSigma má další výhru, body trefili Chorý a Sladký
Sestava SK Sigma proti ŽižkovuSestava SK Sigma proti Žižkovu
9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října