Pivarník: Spokojeni nejsme

27.08.2012 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc jeli v 5. kole Gambrinus ligy do Jihlavy pro vítězství. A málem se jim tento cíl podařilo splnit. Na Vysočině jsme po poločase vedli, ale dokázali proměnit jen jednu šanci. Zápas nakonec skončil dělbou bodů za remízu 1:1. „Některé šance jsme řešili špatně nebo selhali v koncovce. Tam samozřejmě problém vidím. Gólů dostáváme málo, ale také jich zatím málo dáváme,“ řekl trenér SK Sigma Roman Pivarník. Jak hodnotíte zápas v Jihlavě? Respektovali jsme sílu Jihlavy, body, které s těžkými soupeři získala. Byli jsme si vědomi toho, že budeme muset diktovat tempo hry a zároveň eliminovat rychlý přechod domácích do útoku. Musím říct, že v prvním poločase se nám to velmi dobře dařilo, dostávali jsme se do koncovky, škoda, že jsme to nedokázali lépe zúročit. O pauze jsem říkal hráčům, že Jihlava začne aktivněji. Měli jsme tam trošku problém, prvních dvacet minut jsme silní nebyli. Když jsme pak zase převzali inciativu, tak jsme bohužel dostali gól. V závěru jsme potom měli šance, jak Hubník, tak hlavně Ordoš, měli rozhodnout. Spokojeni nejsme, ale ten bod musíme brát. Do Jihlavy jste jeli pro tři body, po tom průběhu, kdy jste měli mnohem víc tutovek než domácí, je jeden bod asi málo. Určitě je to pro nás ztráta. Chceme každé utkání vyhrávat. Zápas se nám celkem dařil, jak kombinačně, tak herně. A je škoda, že jsme nevyhráli, šance jsme na to měli. Měli jsme tohle utkání vyhrát, ale takový je život. Znovu jste nevyhráli, ale bylo to mnohem lepší, než doma proti Hradci. Ale pořád je vidět, že nejsme v potřebné herní pohodě. Pokud bychom byli, tak bychom ty šance proměnili. Ale hráči dřeli, snažili se kombinovat, snažili se hrát. Pokud se dostaneme do pohody, tak budeme šance proměňovat. Možná bylo překvapení, že hráli čtyři útočníci a Rossi jako defenzivní záložník nebyl v Jihlavě vůbec. Určitě je to překvapení, navíc ještě na půdě soupeře. Dostali jsme tam hráče, kteří jsou silní na míči a v kombinaci. Hráli jsme ofenzivněji, pokud jsme měli míč pod kontrolou, tak vzadu jsme tím pádem měli méně potíží. Tam byl trošku problém v úvodu druhého poločasu, kdy jsme méně kontrolovali míč a měli jsme potíže. Ale ukázalo se, že když se to trošku vyladí a uhladí, tak i tato velmi ofenzivní sestava může mít sílu a mohla by to být dobrá zbraň na soupeře. Jistě, když se to vyladí. Jsou to věci zkušenosti a vyplňování prostorů. Samozřejmě není jednoduché skloubit taktiku, defenzivu, kdy se musí vyplňovat prostory a ještě k tomu hrát fotbal, protože pak jsou hráči svázaní. Ale musíme si s tím prosadit, chceme hrát fotbal. Jsem rád, že jsme dokázali velmi dobře kombinovat, je škoda, že jsme ten zápas nezvládli na tři body. Třetí zápas za sebou jste vedli a potřetí to skončilo jedna k jedné. Čím si to vysvětlujete? V Jihlavě nám k jinému výsledku chybělo dát druhý gól. Některé šance jsme řešili špatně nebo selhali v koncovce. Tam samozřejmě problém vidím. Gólů dostáváme málo, ale také jich zatím málo dáváme. Kdybychom přidali v prvním poločase z těch šancí druhý, tak jsme to utkání dohrávali v pohodě.

Sestava SK Sigma proti ŽižkovuSestava SK Sigma proti Žižkovu
| 30.09.2016
9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!