Pivarník: Teď se musíme koncentrovat na ligu

03.04.2013 / A tým

První zápas čtvrtfinále Poháru České pošty fotbalistům SK Sigma Olomouc nevyšel. Doma po bezbrankovém poločase prohráli s pražskou Spartou 2:4 a před odvetou nemají moc dobré vyhlídky. „Musím v první řadě pogratulovat Spartě. Vyhrála zaslouženě, využila naše hluché místo, nevím, kolik to bylo minut, a dokázala rozhodnout. Je škoda, že my jsme v prvním poločase možnosti, jak Kuba Petr, který se nezorientoval tak hlavně Ordoš, nevyužili. To jsou situace, které zápasy se Spartou rozhodují. Proti silným soupeřům moc šancí nemáte a musíte je využít. My jsme je v prvním poločase nevyužili a Sparta pak dokázala dát po pěkné akci první gól. To ještě pochopím, ale ty další … Musím se na to podívat, jestli to byla ztráta koncentrace nebo něco jiného. Protože pak padly góly v rychlém sledu. I za stavu nula jedna jsme mohli zápas stále vyhrát. Ale v poháru se počítá každý gól, z toho hlediska je to škoda,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Roman Pivarník. Jak vidí olomoucký kouč naděje do odvety? „Tak víme, že ve fotbale není předem nikdy nic rozhodnutého, ale vyhrát na Spartě tři nula, to si myslím není moc reálné. Ale uvidíme, pokud jsme dostali čtyři góly, tak to bude hodně složité,“ podotkl Pivarník. Další zápas proti Spartě čeká jeho tým už v sobotu, zase doma (16.30). „Teď se musíme koncentrovat na ligu a ten sobotní zápas se pokusit zvládnout. Každý zápas je jiný a je důležité, abychom si vstoupili do svědomí v bránění a byli v tom důslednější,“ řekl Pivarník. V sestavě musel těsně před zápasem udělat na posledních chvíli změnu. Záložník Tomáš Hořava nakonec hrát nemohl, místo něj šel do hry od začátku Michal Ordoš. „Nevím, co je s Hořavou. Žádný problém nehlásil, ale v rozcvičce dostal nějakou křeč, doufám, že to nebude nic vážného. Ordžiho jsem chtěl pošetřit, protože měl střevní virózu, netrénoval s námi, tak aby byl připravený na sobotu. Ale museli jsme to změnit a musel nastoupit,“ uvedl Pivarník.

Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval