Pivarník: Ve druhé půli to bylo málo

22.08.2012 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc ve 4. kole Gambrinus ligy bodovali, ale z domácí remízy 1:1 s Hradce Králové rozhodně radost mít nemohli a také ani neměli. „S bodem spokojeni nejsme, doma je to málo,“ řekl trenér SK Sigma Roman Pivarník. Remíza z nedělního utkání je málo, zápasy proti Hradci by měla Sigma zvládat vítězně. Ne jenom s Hradcem. V každém utkání doma je bod málo. Chtěli jsme samozřejmě tři body, máme jeden. Takže musíme jít dál a získat body venku. S bodem spokojeni nejsme, doma povinnost velí vítězit. Proč se proti Hradci tolik nedařilo? Především ve druhém poločase. Tolik s týmem zamával ten vyrovnávací gól těsně před přestávkou? Věděli jsme, že Hradec hraje hodně organizovaně, disciplinovaně, chodí do rychlých protiútoků, že prostoru moc nebude. V prvním poločase se nám ještě dařilo prostory v obraně soupeře otvírat, i když těch možností moc nebylo. Ve druhém poločase to bylo hodně zavřené, nebyli jsme schopni se do koncovky dostat. Gól, který jste inkasovali, byl hodně zvláštní a pro soupeře možná i hodně šťastný. Bylo to samozřejmě podcenění té situace. Chystali jsme se na to, věděli jsme, že Hradec může hrozit z brejků a z dlouhých autů. A bohužel tu jednu situaci, kterou jsme byli schopni uhrát lépe, jsme nezvládli, je to škoda. Jak hodnotíte utkání? Do zápasu jsme vstoupili relativně slušně. Věděli jsme, že Hradec hraje velmi dobře v bloku, v prvním poločase jsme se ještě byli schopni dostat přes kraje dopředu, ze standardky jsme dali branku. Je škoda, že jsme prakticky z nulového úhlu dostali velmi laciný gól. To nám zkomplikovalo roli. Ve druhém poločase jsme se bohužel nedokázali prosadit, bylo tam málo průniků po krajích, málo centrů, málo důrazu v šestnáctce. Nebylo jednoduché se prosadit, Hradec bránil velmi dobře. V čem byl problém ve druhém poločase? Samozřejmě máme kvalitu, ale soupeř hrál poctivě, důrazně, prostor hodně zhustil. A musím říct, že byli silovější v bránění. Nám tam chybí Klesnil, takový silovější typ, o kterého bychom si dokázali pomoci. Samozřejmě jsme věděli, jak hraje Hradec, ale věřil jsem, že ten jeden gól dáme, bohužel, ve druhém poločase to bylo málo. Po čtyřech kolech máte pět bodů za jedno vítězství a dvě remízy. Nyní váš tým čekají dva zápasy venku. To není moc ideální situace? Myslím, že to ta situace je stejná. Když se podíváte na výsledky posledního kola, tak moc domácích týmů nevyhrávalo, snad všechna mužstva hrají lépe venku než doma. Jak jste spokojený s tím bodovým ziskem v úvodu soutěže? Pokud bychom porazili Hradec, tak bych byl spokojený, byli bychom v tabulce pravdy na plus jednom bodu. Z prvních šesti kole hrajeme dvakrát doma a čtyřikrát venku. Takže teď musíme z venku nějaké body získat. Ke spokojenosti chybí to vítězství.

Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval