Plšek: Jen škoda, že jsme nevyhráli

21.04.2013 / A tým

Od léta 2012 je záložník Jakub Plšek členem prvoligového kádru SK Sigma Olomouc. V lize zatím nasbíral pět startů, první na jednu minutku na podzim v Mladé Boleslavi, ten pátý, zatím nejdelší, doma proti Mladé Boleslavi. Kuba Plšek, člen české reprezentace do jedenadvaceti let, šel do duelu 24. kola Gambrinus ligy do druhého poločasu jako střídající hráč. A byl to právě on, kdo srovnal na 2:2 a zařídil pro SK Sigma zisk alespoň jednoho bodu. Byl to jeho první gól v Gambrinus lize. Jako střídající hráč jste naskočil do druhého poločasu utkání proti Boleslavi. Jaké úkoly jste měl od trenéra? Nabíhat si, rozběhat trošku hru a hlavně střílet. V čem si myslíte, že byla největší změna ve srovnání prvního a druhého poločasu? Myslím si, že jsme ze začátku do utkání vstoupili hodně nervózně, kluci se do toho nějak nemohli dostat. O poločase jsme si k tomu řekli svoje a každý začal makat tak, jak měl. A přineslo to ovoce alespoň v podobě toho jednoho bodu. Jaký byl ten druhý poločas pro vás osobně? Dal jste první gól v lize, měl tam i nějaké další střely. Jsem spokojený, jsem rád. Bude to stát sice něco do kasy, ale je to super. Ale z pohledu Sigmy jsou to pořád dva ztracené body. Myslím, že po tom prvním poločase můžeme být za bod rádi. Můžete být rádi, ale možná je to také škoda, protože ve druhém poločase jste soupeře přehrávali a přestříleli. To ano, ale Boleslav také byla nebezpečná. Po tom prvním poločase to byla asi zasloužená remíza. Čím to je, že první poločasy máte v posledních zápasech takové pokažené? Nevím. Asi je to tou nervozitou. O poločase jsme si řekli, že to takhle nejde a změnilo se to o sto procent. Takže asi v tomto. Váš gól, to byla shoda okolností nebo nacvičený signál po rohu? Shoda okolností. Nešel jsem do náběhu, počkal jsem si na zadní a Doli mi to tam prodloužil. Myslím, že to střílel, ale díky bohu se to odrazilo ke mně. Už nebylo těžké to trefit. Byl jste, po tom prvním poločase, přesvědčen, že jdete na hřiště s tím, že ještě není vše ztraceno, že se to dá zvrátit? Ano. Doufal jsem v to pořád. Museli jsme makat, pořád jsem věřil, že to přijde. A byl jste nervózní, když jste šel na plac? Ne, nebyl. Snažil jsem si to užít. Neměli jsme co ztratit, prohrávali jsme nula dva. Musel jsem tam zabojovat, něco pro kluky uhrát. Naštěstí to vyšlo alespoň na ten jeden bod. Docela se vám to dařilo, kromě gólu jste tam měl ještě pár střel. Škoda, že tam nespadla ta z těch dvacet metrů. Snažím se střílet. Střílet se snažíte často, dnes v lize jste jich tam měl možná i více, než když hrajete za juniorku nebo béčko. No, to možná ano. Moc tam ke mně nedostupovali, takže jsem se snažil střílet. Hrál jste pětačtyřicet minut, zatím nejdelší časový úsek v lize. Byl to pro vás jiný zápas, než ty předchozí? Jiné to bylo hlavně v tom, že jsme prohrávali. Vždycky jsem tam šel za stavu, kdy jsme vyhrávali. Ale užil jsem si to, kluci makali, bylo to super. Jen škoda, že jsme nevyhráli. Čekáte, že byste si v dalším kolem mohl zahrát víc? Zítra odjíždím na sraz reprezentace do jedenadvaceti let, ve středu hrajeme, další ligový zápas máme v pátek. Takže většinu týdne tady nebudu, těžko říct, jak se trenér rozhodne. Každopádně ve čtvrtek přijedu a budu doufat, budu se prát o to, abych tam naskakoval co nejvíce. Pro vás je možná problém se dostat do zálohy, tam je v týmu velká konkurence. Tam je to nabité. Jsem mladý, musím si počkat. Budu makat na tréninku a doufat, že se tam ukážu co nejvíce. Na konci přípravy jsem byl nemocný, pak už jsem se tam nějak nemohl dostat. Takže se snažím makat na tréninku, abych se tam dostal. Teď to bylo pětačtyřicet minut, příště to třeba bude devadesát, uvidíme (směje se).

9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby