Po Baníku padl i Liberec, Sigma vítězí 1:0

29.09.2007 / A tým

V utkání 8.kola 1.Gambrinus ligy podala Sigma opět výborný výkon, brankou Hartiga zvítězila nad Libercem 1:0 a potvrdila tak tři plusové body z Bazalů. Stalo se již zvykem, že Sigma svého soupeře v úvodu první půle zatlačí. Ne jinak tomu bylo i v sobotu proti Liberci. Již v první minutě hledal Melinho svou přihrávkou hrotové útočníky, neúspěšně. Na branku libereckého Zlámala se valil jeden útok za druhým. Postupně se v zakončení vystřídali Bajer, Hubník, Kazár a Melinho. Modrobílí však žádnou ze svých šancí nedokázali protavit ve vedoucí branku. Po půlhodině se hra vyrovnala, Liberec se však do žádné přiležitosti nedostal. První šance hostí přišla až ve druhé půli. V jednapadesáté minutě přihrál Frejlach Nezmarovi, který však nedokázal ani trefit olomouckou branku. O tři minuty později přišla druhá a v zápase i poslední liberecká příležitost ke skórování. Papoušek našel svým centrem Frejlacha, jehož střelu vynikajícím reflexivním zákrokem vyrazil Petr Drobisz. V osmapadesáté minutě se již radovali skvěle fandící domácí fanoušci. Na polovině hřiště přišel o míc Filip Dort a Melinho přesným pasem vybídl ke skórování Lukáše Hartiga, pro něhož to byla třetí branka v sezoně. O tři minuty později prožil premiéru na Andrově stadionu Martin Knakal. Posila z řeckého Xanthi nahradila Lukáše Bajera, jehož trápilo koleno. Ihned po nástupu na hřiště měl Knakal možnost ukázat divákům v hledišti jednu ze svých předností. Dlouhý aut dolétl až na hlavu ve vápně čekajícího Hartiga, ten však nedokázal přesně zamířit. Přestože Sigma vedla jen o jedinou branku, nezatáhla se do defenzivy a i nadále ohrožovala Zlámalovu branku. Blízko ke zvýšení náskoku měl novic Martin Knakal. Nejprve blafákem obelstil Zlámala, svou střelu ale nestihl přesně umístit. Další příležitost měl znovu o pár minut později. Jeho střele však scházely decimetry. Parádní tečku za zápasem mohl udělat Melinho. Nadějný brejk se rozhodl zakončit technickou střelou, která však jen orazítkovala břevno liberecké branky. "S výkonem v prvním poločase jsme nemohli být spokojeni," tvrdil po zápase Martin Pulpit a pokračoval: "Naše napadání a agresivita nebyla taková jako na Bazalech nebo proti Brnu, pozdě jsme přistupovali k hráčům Liberce, a tím je trochu pouštěli do hry." A jaký moment byl podle domácího trenéra rozhodující? "Klíčovým okamžikem byla šance Frejlacha, kdy míč šel skoro po brankové čáře, a vzápětí my jsme po kolmé přihrávce dali branku. V závěru jsme se dostali pod tlak, ale Liberec jsme do žádné šance nepustili. Pomohl příchod Kaščáka do zálohy a posunutí Melinha do útoku." Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:0 (0:0) Branka: 58. Hartig Sestava Sigmy: Drobisz - Jindřišek, Šuškavčevič, Hudec, Randa - Bajer (61. Knakal), Rossi, Melinho, Kazár (82. Lukšík) - Hubník (70. Kaščák), Hartig Liberec: Zlámal - Šinglár, Košťál, Polák, Liška (54. Krátký, 83. Hochmeister) - Papoušek, Bílek, Hodúr, Frejlach - Nezmar, Dort (72. Hudson) Statistiky a online reportáž najdete v sekci Termínová listina.