Po neproměněných šancích přišel trest

12.05.2002 / A tým

Po neproměněných šancích přišel trest Juniorka SK Sigma Olomouc hrála ve 25. kole druhé české fotbalové ligy doma s Vítkovicemi. Rychle vedla dva nula. Jenže další tutové šance neproměnila, čehož hosté využili k vybojování konečné remízy dva ku dvěma. Sigma B - Vítkovice 2:2 (2:1) Avizovaný reprezentační brankář Martin Vaniak se mezi tyčemi neobjevil. Naražené koleno z páteční ligy proti Baníku jej nepustilo do hry. Poprvé na jaře chytal proto doma za juniorku gólman Jindřich Skácel. Ten si na Andrově stadionu zahrál po pěkně dlouhé době. Před nedělním utkáním okusil pažit hlavního hřiště Sigmy naposledy na podzim 1999. Ve 3. minutě pronikl po pravém křídle Špiláček, přihrál Rojkovi, ten posunul míč Ševelovi a Sigma vedla. V 15. minutě Ševela utekl třem protihráčům, přihrál Vyskočilovi a bylo to dva nula. Pak Mucha netrefil lobem téměř od půlky hřiště prázdnou branku. Štrbíkovu bombu vyrazil brankář a hlavička Krajčoviče šla vedle opuštěné poloviny vítkovické branky. Juniorka udělala v prvním poločase jednu chybu. A tu soupeř dokázal potrestat. Ve 41. minutě centroval zprava Mydlo a Rozhon střelou z první snížil. Po přestávce prokázal Skácel hned třikrát, že umí. Ve všech třech případech si poradil s nebezpečnými střelami Mydla. Už se zdálo, že béčko dovede utkání ke tříbodovému zisku, ale opak byl pravdou. V 79. minutě fauloval ve vápně Krajčovič a Rozhon nařízenou penaltu proměnil ve vyrovnání. Snaha domácích o třetí gól byla bržděna nepřesným rozhodčím. Ten seznal například čistým i zákrok loktem na Muchu, který musel střídat s rozraženým obočím…. Branky: 3. Ševela, 15. Vyskočil - 41. a 79. (pen.) Rozhon. Rozhodčí:Jára. ŽK: Skácel, Laštůvka, Vyskočil, Krajčovič - Gross, Freisler, Pilař. Diváků: 416. Sigma B: Skácel - Glos, Krajčovič, Špiláček, Jordánek - Ševela, Mucha (90. Macháček), Laštůvka (87. Večeřa), Štrbík - Rojka (79. Řehák), Vyskočil. Trenér Zdeněk Psotka. www.sigmafotbal.cz, 12. května 2002