Po remíze druhé místo

24.08.2008 / A tým

Ve čtvrtém kole Gambrinus ligy přijel na Hanou severočeský Jablonec. Výběr trenéra Komňackého začal sezonu stejně dobře, jako Sigma. Po třech kolech měly oba týmy sedm bodů. SK Sigma Olomouc - FK Baumit Jablonec 1:1 (0:1) Trenéru Psotkovi se uzdravili Onofrej, Rossi a Hudec, kteří byli k utkání nominováni. Zůstali však prozatím jen na lavičce náhradníků. Prozatím jako náhradníci. Jedinná změna v sestavě domácích oproti zápasu za Spartou byl start Kazára na místě Janotky. První poločas Sigma držela častěji míč na kopačkách a kombinacemi se dostávala do gólových příležitostí. Jablonec převážně bránil. Od osmé minuty totiž vedl, když se po centru ze strany hlavou prosadil David Lafata. Zbytek první půle zcela ovládla Sigma. Byla aktivnější, střílela ze všech možných pozic, překonat brankáře Špita však hráči v modrobílém nedokázali. Nejblíže ke vstřelení branky měl Aleš Škerle, který po propadnutém centru Heidenreicha , vyprášil rukavice jabloneckému gólmanovi. Když se poté neujaly střely Kaščáka, Melinha ani Hořavy, přišla druhá šance pro hosty, Michálkův pokus Drobisz zneškodnil. Druhý poločas nabídl stejný obrázek, jako ten první. Sigma má optický tlak, drží míč, ale neproměňuje šance. Minutu po zahájení druhé půle měl na kopačce vyrovnání Michal Hubník. Z výhodné pozice však jen přestřelil. V padesáté minutě se Sigma mohla radovat. Rohový kop rozehrál Tomáš Kazár, v pokutovém území vyskočil nejvýše Michal Hubník, a rozvlnil síť za Michalem Špitem. Sigma zvyšovala své úsilí. Po několika střelch z dálky a hlavičkových pokusech měl gól na hlavě Michal Ordoš, trefil však horní tyč. Jablonec se dostával na dostřel brankáře Drobisze jen sporadicky. Když šest minut před koncem nerozhodl ani Michal Hubník, skončil zápas dělbou bodů. Psotka: Přestože jsme nezískali tři body, nemyslím, že je důvod k smutku. Musíme zvednout hlavu, výkon byl podle našich přestav. V úvodu utkání jsme nebyli tolik sebevědomí. Měli jsme tam několik nepřesností. Po celý zápas jsme tempo stupňovali, měli jsme šance. Bohužel neprosadili jsme se v koncovce. Střídáním Kazára jsme chtěli hru oživit. Kazi hrál velice dobře, nikdo si nezasloužil střídat za výkon, ale pro zrychlení hry bylo střdání nutné. Komňacký: Začali jsme tradičně dobře, počtvrté se nám podařilo dát v úvodu zápasu gól. Od toho okamžiku byla Sigma pánem na hřišti. Mnohem lépe kombinovala, dostávala se na dostřel brány. Nebyli jsme schopni založit kloudnou akci. Bylo otázkou času, kdy Sigma srovná. Vydrželi jsme to do poločasu. Nebývá časté, že zvyšujete hlas, když vedete jedna nula. Vyrovnání bylo logické vyústění. Po inkasované brance jsme začali víc hrát, měli jsme šanci, kterou by hráč typu Lafaty měl proměnit. Cením si bodu z Olomouce, vyhrát jsme si ale nezasloužili. Musím na adresu Olomouce říct, že hrála dobře, v pohybu, s nasazením. Přehrávala nás hlavně ve středu hřiště. olomouc rict, ze hrala dobre, v pohybu, s nasazenim, prehravala nas, hlavne v tom stredu hriste. Branky: 50. Hubník (Kazár) - 8. Lafata Diváci: 5234 Rozhodčí: Příhoda - Košec, Handlíř Nejlepší hráč v hlasování fans: Michal Hubník Sestavy: SK Sigma: Drobisz - Škerle, Šuškavčevič, Komárek, Heidenreich - Hořava (84. Hudec), Kaščák, Melinho - Kazár (74. Onofrej), Ordoš (80. Doležal), Hubník Jablonec: Špit - Zábojník, Homola, Huber, Hamouz - Michálek, Pavlík, Loučka (67. Eliáš), Žofčák - Hesek(76. Kocourek), Lafata (80. Valenta)