Podaný se uvedl hattrickem

07.01.2012 / A tým

I druhý zápas na Tipsport lize fotbalisté SK Sigma vyhráli. Porazili Zlaté Moravce 4:2, když hattrickem za osm minut se blýskl záložník Jakub Podaný. Vstup do utkání měla Sigma výtečný. Mnoho ke gólu nechybělo Janotkovi, Schulmeisterovi, Podanému nebo Škerlemu. Zlaté Moravce ale také zlobily, v 8. minutě brankář Zlámal předvedl jeden ze svých obvyklých extrovních zákroků. O dvě minuty později šel sám na brankáře Vašíček, ale nezakončil dobře a byl z toho jen roh. V 15. minutě napřáhl zdálky Schulmeister, jeho bombu brankář Kuciak výtečně vyrazil na roh. Stav se měnil po půlhodině hry, to Paur umístěnou střelou do šibenice překonal Zlámala. Poločas končily dvě šance Sigmy, hezkým střelám Janotky a Heinze chyběla troška přesnosti. Ve druhé půli začala Sigma znovu dobře, tentokrát z toho byly i góly. O první tři se postaral Jakub Podaný, k hattricku mu stačilo osm minut. Nejprve v 57. minutě skóroval hlavou po rohovém kopu. V 62. minutě si Jakub naběhl na ukázkový pas Rossiho, obešel i gólmana a skóroval do prázdné. O pět minut později Sigma napadáním obrala soupeře o míč, protiútok zakočnila přihrávka Schulmeistera, kterou Podaný doklepl do sítě. V 73. minutě se v závaru po rohovém kopu nejlépe zorientoval Murin a bylo to o tři. Dvě minuty před koncem Zlaté Moravce snížily na rozdíl dvou branek, ale radost z olomoucké výhry to zkazit nemohlo. SK Sigma Olomouc - Zlaté Moravce 4:2 (0:1) Branky: 57., 62. a 65. Podaný, 73. Murin - 32. Paur, 88. Pinter. Rozhodčí: Páral - Peřina, Antoníček. SK Sigma: Zlámal (46. Šustr) - Janotka, Murin, Škerle, Vepřek - Pospíšil, Rossi, Podaný (71. Varadi) - Schulmeister, Heinz (46. Navrátil), Vašíček. Trenér Petr Uličný. Více fotografií z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc Foto: Zdeněk Polák