Poloviční zisk dorostu

23.10.2008 / SCM

Je tady ohlédnutí za víkendem našich dorostenců. V celostátní lize dorostu si naši kluci poradili s Bohemkou, ale v MSDL padla několik kol budovaná domácí tvrz hřiště v Řepčíně se Slováckem. Jaké jsou postřehy trenérů a vedoucích? 11. kolo CDL „U19“ SK Sigma Olomouc – FC Bohemians 1905 3:0 (1:0) Branky: 36. Nekuda, 59. Šichor, 75. Vašíček. Sestava: Šustr – Přikryl (63. Heinz), Koutný, Soušek, Machalický – Šindelář – Kučera, Šichor, Navrátil (70. Němčák), Vašíček – Nekuda (77. Pospíšil). Trenér: Augustin Chromý Domácí fotbalisté navázali na úspěšné výsledky z minulých utkání a pražské Bohemians porazili v poměru 3:0. Úspěšnými střelci byli Nekuda, Šichor a Vašíček, prosadit se ještě mohl ve dvou případech Soušek hlavou, hostující brankář byl ale vždy na místě. Naši dorostenci podali zodpovědný výkon a po zásluze si na své konto připisují další tři body. Zdenek Botek 11. kolo MSDL „U18“ SK Sigma Olomouc „B“ – 1. FC Slovácko „B“ 2:3 (0:2) Branky: 58. Pančochář, 90. Vančura Sestava: Neoral– Kulíšek, Vančura, Vala, Hloch – Navrátil, Kotůlek (85. Alexa) Rajnoha, Tomeček (46. Brada) – Punčochář, Zachar (46. Drda) Zápas dvou rozdílných poločasů, kdy v tom prvním, byl jasně lepší soupeř ze Slovácka v tom druhém po důrazné domluvě v kabině, naši hráči zvýšili tempo, ovšem na poločasový stav 0:2 nedokázali výrazněji odpovědět. Proto si hosté odváží z Hané 3 body. Lukáš Staroba 11. kolo 1. DL „U17“ SK Sigma Olomouc – Bohemians 1905 1:0 (1:0) Branky: 22. Rolinc (Pen.) ŽK: Rozsíval Sestava: Reichel – Talián, Maděrka, Krejčí, Malý (48. Kuřil) – Nešický, Rolinc - Benýšek (64.Habusta), Rozsíval (74. Svozil), Hála – Novotný (64. Plšek) Za pěkného podzimního počasí a na výborně připraveném trávníku šli domácí od začátku za vítězstvím. Hosté přijeli s čistě defenzivní taktikou a doufali, že odvezou z Hané bod. To Sigma nechtěla připustit a zatlačila soupeře na vlastní polovinu, kde dobývala soupeřovu obrannou hráz. Jako první byl blízko gólu v 16. minutě Rozsíval, ale z malého vápna přestřelil hlavou branku hostů. O minutu později se po vtipné narážečce s Rolincem dostal do šance Hála, ale neprostřelil brankáře hostů. Do vedení šla Sigma ve 22. minutě, když pokutový kop, po jasném hraní rukou hostujícího hráče, proměnil Rolinc. Těsně před přestávkou měl ještě dobrou šanci Novotný, ale brankář hostí byl opět na místě. Po přestávce se obraz hry nezměnil, domácí byli aktivnější, ale uklidňující gól nepřidali. Do největší šance se dostal ve 45. minutě Hála po výborné přihrávce Nešického, ale mířil o pár centimetrů vedle. Poslední zajímavý okamžik se odehrál v 70. minutě, když se po rohovém kopu dostal k zakončení Habusta, ale jeho hlavička olízla pouze břevno. V závěru si Sigma pohlídala nebezpečné standardky soupeře a zaslouženě si připsala další tři body. Michal Kalvach 11. kolo MSDL MD“U16“ SK Sigma Olomouc „B“ – 1. FC Slovácko„B“ 2:3 (1:1) Sestava: Slaný - Globa (73. Můčka), Plšek, Müller, Ješko - Falta, Hrušák, Habusta, Zahradníček - Svozil (66. Ševčík), Schmidt Branky: 29. Falta (p. k.), 53. Zahradníček; ŽK: 65. Hrušák, 73. Plšek Utkání se hrálo za slunného počasí na travnatém hřišti v Řepčíně. Bohužel, ale domácí od samého začátku tahali za kratší stranu a to když hned ze třetí střely na branku dává Haša hlavou gól do prázdné branky a to po přetaženém centru, který byl hosty vrácen před branku. To však mohli domácí již vést, ale musel by Svozil, který v 11. minutě sám pelášil na branku hostí, svou tutovou šanci chladnokrevně proměnit a ne jen zakončit střelou do brankaře hostů. To ještě přetažený centr v 10. minutě od Falty z levého křídla nedůrazně zakončuje Zahradníček těsně mimo. V 16. minutě opět zahrozí hosté, kteří mají perfektně secvičené standardní situace, kdy z rohu opět na zadní tyči hlavičkuje, ale nedůrazně Haša a tak gólman domácích jen s námahou vytáhne jeho hlavičku mimo branku a domácí pak zvládnou následný odkop míče. Ve 28. minutě se opět dostanou ke slovu domácí, kteří také zahrozí ze standardní situace zahrávané Faltou, ale hlavička Plška jen těsně míjí branku. A tak se domácí dočkají až z nařízeného pokutového kopu za stažení pronikajícího Schmidta, který s jistotou promění Falta. Hned po poločase se opět ukáží hosté, kdy kapitán Bartoš střílí po pěkné kombinaci na jeden dotek z 25 m těsně mimo branky domácích. A tak v 52. minutě se opět prosadí hosté, kdy z přetaženého centru z přímého kopu, který opět obrana domácích nedokáže odvrátit a zpětný míč do pokutového území uklízí hlavou Kovář za bezmocně se snažícího padajícího gólmana domácích. Avšak i na tuto situaci dokáží domácí odpovědět, kdy v 53. minutě centruje z pravého křídla Zahradníček tak dokonale, že míč přesně zapadne do šibenice branky. V 55. minutě opět zahrozí domácí, kdy Habusta po pěkných narážečkách na jeden dotek střílí z 22 m do připraveného gólmana hostů. V 57. minutě opět zahrají standardní situaci hosté a Kovář opět po přetaženém centru na zadní tyč, který hosté vrací zpět před bránu, hlavičkuje těsně mimo. A tak udeří opět po přetaženém a následně vráceném centru hosté, kdy opět hlavou zakončuje nehlídaný Křivánek. Na tento úder však domácí i přes zvýšenou snahu nedokáží odpovědět, a to i když se hned dvakrát do zakončení dostane, po zdravotní rekonvalescenci se vracející kapitán domácích, Můčka a to poprvé v 78. minutě hlavou z rohového kopu, kdy jeho umístěnou hlavičku nadvakrát kryje gólman hostů a v 80. minutě kdy jeho křížnou střelu s námahou vyráží gólman hostů těsně mimo branku. Libor Skopalík