Porazí Michal svého bratra Romana?

19.02.2009 / A tým

My jsme Valaši, jedna rodina….Zpívá se v jedné známé lidové písni. Jedna valašská rodina také oblékala dres Sigmy. Bratři Michal a Roman Hubníkovi, kteří fotbalově vzešli z valašského Halenkova, se však před nějakým časem museli rozloučit. Starší Michal (1. 6. 1983) stále obléká modrobílý dres, mladší bratr Roman (6. 6. 1984) však od jarní části sezóny navlékne rudý dres pražské Sparty. V neděli svedl los Gambrinus ligy oba týmy dohromady. Roman Hubník je sice mladším, do prvoligového světa však nakoukl dříve. Prvoligovou atmosféru okusil již v sezóně 2002 / 2003 za trenéra Bohumila Pánika. Zatím však pouze na lavičce náhradníků. Ostrý start zažil až pod trenérem Kotrbou, který jej nasadil právě do utkání s pražskou Spartou. Ve své prvoligové premiéře poznal, jak chutná porážka. Sparta porazila Sigmu na Andrově stadionu 0 – 2. Psal se datum 9. 11. 2002. Poslední utkání v dresu Sigmy si Roman připsal v rámci zimního turnaje Tipsport Cup v Brně 20. 1. 2007. Nastoupil pod trenérem Vlastimilem Petrželou v roli kapitána do utkání se Slováckem (0 – 1). Poté přestoupil do ruského FK Moskva. V zimní přestávce se jméno Roman Hubník objevilo opět na soupisce týmu Gambrinus ligy. V neděli 22. 2. 2009 se na Andrův stadion vrátí. Tentokrát v dresu soupeře, pražské Sparty. Pokud nedojde k neočekávané události, potká se na hrací ploše se svým starším bratrem Michalem. Ten si své první utkání nejvyšší fotbalové soutěže připsal o sezónu později, byť je právě o tu jednu sezónu starší. „Na to utkání si samozřejmě vzpomínám, bylo to v Příbrami pod trenérem Uličným. Stejně jako na první ligový gól. Ten jsem vstřelil Slovácku, tehdejšímu Synotu. Ještě tam chytal Drobas (Petr Drobisz, pozn.),“ zavzpomínal Michal Hubník na své premiéry. Pod trenérem Petrem Uličným, který mu s oblibou říkával Míša, nastoupil 16. 8. 2003 v rámci 4. kola Gambrinus ligy sezóny 2003 / 2004 proti domácí Marile. V 72. minutě střídal Petera Babniče. První společné mistrovské utkání bratrů Hubníků zažil zaplněný Andrův stadion o týden později 22. 8. 2003. A bylo to opravdu zajímavé setkání. V 5. kole Gambrinus ligy je vyslal trenér Petr Uličný proti pražské Spartě před kulisou 11.293 diváků oba současně. V 56. minutě se zvedli z lavičky náhradníků a zamířili si to na hrací plochu. Michal střídal Standu Vlčka a Roman nahradil Pavla Zbožínka. Ve vypjatém závěru vyrovnal hlavou po autovém vhazování na konečných 1 – 1 až v nastaveném čase Martin Vyskočil. Zatím poslední společné mistrovské utkání zažili bratři Michal a Roman Hubníkovi v neděli 3. 12. 2006. V sezóně 2006 / 2007 se v 17. kole utkala domácí Sigma s Mladou Boleslaví. Výsledek skvělý, 3 – 1! Michal byl sice v 61. minutě střídán, ale o deset minut dříve vsítil důležitou branku na 2 – 0. Roman odehrál celé utkání. Více než čtyři a půl tisíce diváků po skončení utkání aplaudovalo výhře 3 – 1. Tým vedl tehdy Vlastimil Petržela. V neděli čeká Andrův stadion 17. kolo Gambrinus ligy sezóny 2008 / 2009. Vše nasvědčuje tomu, že se na jednom hřišti potkají dva bratři, kteří spolu fotbalově vyrůstali v Olomouci. Nastupovali v jednom dresu za dorostenecká mužstva, juniorský tým a posléze i mužský „A“ tým. V neděli však nastoupí proti sobě, každý v jiném dresu. Poprvé… Porazí Michal svého bratra Romana?