Posílená juniorka ztratila v utkání s Plzní dva body

29.03.2005 / B tým

Juniorka SK Sigma Olomouc šla do utkání 19. kola druhé ligy proti Viktorii Plzeň s cílem bodovat. To se Hanákům, které posílili v čase reprezentační přestávky áčkaři Kovář, D. Kobylík a König, podařilo. Jenže bod za bezbrankovou remízu je pro Sigmu ztrátou, protože v duelu s jedním z nejsilnějších celků soutěže měla kopec vyložených šancí. SK Sigma Olomouc B – Plzeň 0:0 Domácí byli od prvních minut lepší a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Brankář hostí Ticháček se nudit nemohl, musel být stále ve střehu. V 7. minutě ho neobhodil König, ve 14. hlavičkoval opět König, plzeňský gólman vyrážel tutovku na roh. O pět minut později musel Ticháček vyběhnout proti Königovi a stihl to včas. Ve 20. minutě hlavičkoval nad z malého vápna Rýdel. Hosté se směrem dopředu sice snažili, ale výsledkem jejich aktivity byly pouze rohové kopy. A po jednom z nich neměli k úspěchu daleko, když střelu Haška po skrumáži zastavil obránce Glos. Ve 29. minutě na druhé straně gólmana Ticháčka překonal Šultes, ale jeho pokus z velkého úhlu stačil na brankové čáře zneškodnit Kukol. Pět minut před pauzou hledal centrem zprava König M. Hubníka, ale ten sám před brankou netrefil pořádně volejem balon. Ve druhém poločase už hosté pouze pečlivě bránili a dařilo se jim to dobře. Juniorka měla tlak, jenže takové šance jako v první půlce už neměla. Ale dvakrát se přece jen Sigma dostala do gólovek. V 59. minutě volný Šultes hlavou po rybičce netrefil odkrytou branku. V 74. minutě pak hlavičkoval z deseti metrů Rýdel, ovšem brankář Ticháček i jeho pokus lapil. V závěrečných minutách Plzeň zkoušela zaútočit. V 83. minutě ukončil závar po rohu střelou Fillo, ale na brankové čáře jistému gólu zabránil Glos. O šest minut později pro hosty po brejku vyplynula možnost kopat trestňák z velmi nebezpečné pozice, ale Kukol přestřelil zeď i zařízení branky. " Před utkáním jsem říkal, že bychom chtěli s Plzní bodovat, ale po průběhu utkání a vzhledem k sestavě, ve které jsme hráli, je tentokrát remíza málo. Bohužel jsme neproměnili vyložené šance," řekl trenér Sigmy B Zdeněk Psotka. Juniorce přišlo pomoci hodně hráčů áčka v čele s Michalem Kovářem. " Poprvé za pět let, co jsem u týmu, byl výkon hráčů z prvního týmu takový, jak bych si představoval. A že za nás hrál Michal Kovář? Sám se v týdnu před utkáním nabídl, že když se neuzdraví Hudec, půjde nám pomoci on. Znovu ukázal, že je patriot a na klubu mu záleží," podotkl Psotka. Rozhodčí: Jiřík. ŽK: M. Hubník, D. Kobylík, P. Kobylík, Škerle ( Sigma). Diváků: 426. Sigma B: Blaha - Kopecký, Škerle, Kovář, Glos - König, Rýdel ( 83. Janotka), P. Kobylík ( 90. Komárek), D. Kobylík - M. Hubník, Šultes ( 75. J. Schulmeister). Plzeň: Ticháček - Kukol, Pilař, Zakopal, Smola - Hašek ( 76. Broschinský), Parlásek, Stibůrek, P. Šíma - Knakal ( 63. Kousal), Fillo ( 90. Borek).