Poslední zápas Sigma vyhrála

17.05.2008 / A tým

Přidány fotografie - Vše jednou začíná a vše jednou končí. Nejinak tomu bylo dnes na Andrově stadionu, kde v posledním kole ročníku 2007/2008 první Gambrinus ligy přivítala domácí Sigma Olomouc Dynamo České Budějovice. Už při rozcvičování hráčů bylo jasné, že dnešní návštěva žádných enormních čísel nedosáhne, což se také potvrdilo – na utkání se přišlo podívat 2 916 diváků. Předkrmem k zápasu se stal rozlučkový ceremoniál s hned několika muži – trenéry Pulpitem, Rejmonem a Fryšem a hráči Buenem a Randou, doplněná o krátký projev ředitele klubu Jiřího Kubíčka. Pojďme ale na samotné střetnutí. První půlhodina hry se odvíjela v poklidném tempu poznamenaném teplým letním počasím. V 30.minutě však oko diváka pohladila dalekonosná bomba Brazilce Melinha, která orazítkovala levou spojnici budějovické brány. Ve zbytku prvního a na začátku druhého poločasu se opět nic zajímavého nedělo. O vlny vzrušení a diskuze se tak staralo hlavně hlášení stavů skóre z ostatních fotbalových stánků. V 62.minutě se svého okamžiku dočkala dlouholetá opora Sigmy Tomáš Randa, který dnes absolvoval své poslední utkání v modrém dresu. Jistě by si zasloužil velkolepější rozloučení, ale potlesku ve stoje se stejně nevyhnul. V 69.minutě přišlo to, kvůli čemu na fotbal chodíme – gól. Postaral se o něj nejlepší střelec minulého ročníku Vojtěch Schulmeister, který kuriózně překonal budějovického Kučeru. A protože se hráčům Dynama již nepodařilo stav zvrátit, utkání doklopýtalo do konce s názvem 1:0. „Bylo to utkání, ve kterém o nic nešlo. A ukázalo se, kteří hráči v sobě mají i v této situaci dostatek vůle. Rozhodlo zaváhání brankáře hostů, ale měli jsme i další šance,“ zhodnotil po zápase domácí kouč. K chybě brankáře Kučery se vrátil i kouč hostí František Straka: „Nebýt chyby brankáře, který netrefil míč, tak zřejmě utkání skončilo bez branek. Ale předtím vychytal několik domácích možností." SK Sigma Olomouc – Dynamo České Budějovice 1:0 Branka: 69. Schulmeister Rozhodčí: Matějek – Kordula, Lakomý ŽK: 87. Mrkvička (České Budějovice) Diváci: 2 916 Sestavy: Olomouc: Drobisz – Randa (62.Jindřišek), Heidenreich (80.Kazár), Škerle, Hudec – Kaščák (52.Rýdel), Onofrej, Melinho, Bajer, Janotka – Schulmeister. Trenér: Fryš České Budějovice: Kučera – Horejš, Homoláč, Žižka, Peroutka (80.Dolejš) – Hílek, Mezlík, Plocek, Vozábal – Svátek, Ondrášek (36.Mrkvička). Trenér: Straka