Pospíšil: Konečně jsem se trefil

17.09.2012 / A tým

Po utkání v Ostravě záložník SK Sigma Olomouc Martin Pospíšil smutnil, že se mu nepodařilo prolomit střeleckou smůlu v této sezoně. V dalším zápase už se to povedlo. V 7. kole Gambrinus ligy Modrá lavina porazila doma mistra z Liberce 3:0. A první gól duelu dal právě Pospa, trefil se krásně z přímého kopu. V sedmém kole jste se dočkal prvního gólu v sezoně, trefil jste hezky z přímého kopu. Byl jste mezi určenými hráči? Trenér na mě křikl z lavičky, ať si to vezmu. Kopával jsem to v dorostu, dával jsem z takových pozicí docela dost gólů. Slyšel jsem trenéra, jak křičí z lavičky, abych si to vzal. Tak jsem si to vzal, protože jsem si také věřil, že dám gól. A potvrdil jsem to. Konečně jsem se v této sezoně trefil. Mohl jsem dát gól už na Baníku, ale tam mi to brankář chytil. Úřadujícího mistra jste porazili 3:0, to je celkem slušný výsledek. Určitě je to úžasný výsledek. Liberec nebyl vůbec špatný, hlavně v první půli nás chvílemi přehrával kombinací. Ale po přestávce jsme to zlepšili, pokrývali jsme si protihráče ve středu hřiště, nedostávali se tolik na míč. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Je to dobrý výsledek, možná pro soupeře krutý, ale zvítězili jsme zaslouženě. Za stavu dva nula měli hosté dvě nebezpečné střely. Možná to bylo tím, že jsme byli hodně namlsaní a hráli moc dopředu. A vznikala tam okýnka, moc jsme se nevraceli a málem jsme na to doplatili. Ale naštěstí to Liberec nepotrestal a vyhráli jsme. nová šála v e-obchodě Original1919.cz, tuto šálu můžete zakoupit na této adrese anebo při utkáních na východní tribuně u vstupu do sektoru S Po repre pauze jste vyhráli, navázali jste na dobré výkony z předchozích dvou zápasů venku. Myslím, že jsme ty výkony z Jihlavy a Ostravy potvrdili, konečně jsme začali hrát dobrý fotbal a potvrdili to i na domácím stadionu. Pokračovali jsme v tom, co jsme hráli v těch předchozích dvou zápasech, vytvářeli jsme si šance, to rozhodlo. Jak jste si užil kulisu? V závěru zápasu běhaly stadionem mexické vlny. Je to příjemné. Už z minulé sezony jsem na to byl zvyklý, že chodily mexické vlny, když se nám dařilo. Myslím, že teď jsme vítězstvím fanoušky namlsali, doufám, že budou chodit ještě ve větším počtu. Sigma poslední tři zápasy hrála bez vyloženě defenzivního záložníka. Přesto po sedmi kolech máte jen pět inkasovaných branek, tedy nejlepší obranu v lize. V první půli jsme soupeři nechávali zbytečně moc místa. To jsme si o přestávce vyjasnili a ve druhém poločase zlepšili. Souhra ve středu pole se zlepšuje, sedá si to, vyhovuje nám to takhle, hlavně to potvrzujeme i výsledkově, přináší to ovoce. Vy jste plnil v ligové přestávce reprezentační povinnosti. Debutoval jste v jedenadvacítce, pomohlo vám to psychicky? Určitě ano. Myslím, že každá minuta, kterou tam odehraju, mi hodně přidá na sebevědomí. Osobně jsem se cítil dobře, více jsem si věřil. Výhrou nad Libercem se Sigma přisunula ke špičce tabulky, takže už plníte předsezónní plány? Dá se to tak říct. Před sezónou jsme si řekli, že chceme o poháry hrát a konečně to začínáme potvrzovat. Doufám, že se dostaneme co nejvýše a udržíme se tam co nejdéle. V dalším kole vás čeká utkání na Spartě. Budeme se tam snažit hrát stejný fotbal jako v posledních třech kolech. Myslím, že když tam takto budeme hrát, tak můžeme bodovat.