Postup trefil Michal Ordoš

27.04.2011 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc splnili úkol jablonecké výpravy. Jeli si pro postup do semifinále Ondrášovka Cupu a to se jim podařilo splnit. Modrá lavina prohrála 2:1, ale na postup to stačilo. Branku Hanáků dal v 75. minutě Michal Ordoš. Postupující z dvojice SK Sigma – Jablonec má za soupeře v semifinále Slavii Praha. První zápas se bude hrát v Edenu ve čtvrtek 5. května (18.30) v přímém přenosu ČT 4. Trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka poslal do hry tým ve stejném složení jako v předchozím utkání proti Spartě. S hanáckou výpravou do Jablonce necestovali útočník Jan Schulmeister, který je po zranění, ani záložník Václav Tomeček, který byl nominován do nově se tvořící české reprezentační jedenadvacítky. První útočnou akci měli hosté, ale výpad Navrátila nebyl přesný. Stejně dopadaly i domácí pokusy. Na rozdíl od hostů ale bývaly dohrány, jelikož všechna ofenzivní snažení Sigmy končila buď ofsajdem nebo „útočnými“ fauly. Třeba jako ten v 18. minutě, kdy mohl jít Navrátil sám na branku, ale pískal se útočný faul. O tři minuty později hlavičkoval po přímém kopu Vošáhlík a byla z toho první branka zápasu. V prvním poločase už žádný další gól nepadl. Po přestávce začala lépe Sigma. Neujalo se nic z prvního rohu v jejím podání. V 56. minutě měl obrovskou šanci Ordoš. Jeho první ránu po průniku Navrátila vyrazil brankář Valeš, následnou dorážku, která letěla do brány, potom srazil Drsek. V 69. minutě přišla situace, která žádného z olomouckých fanoušků nepřekvapila. Po nastřelené ruce Rossiho zapískal sudí Adam bez váhání penaltu. Tu proměnil Lafata. Za tohoto stavu by rozhodovaly penalty. Nedošlo na ně. V 75. minutě uklidil centr Bajera z velkého úhlu do brány Ordoš. To byl stav, který znamenal postup Modré laviny. Dvanáct minut před koncem znovu nebyli fanoušci Sigmy překvapení. Navrátil byl v domácí šestnáctce faulován, ale pokutový kop se nepískal. Ale i přesto mohl tým SK Sigma slavit a po zápase jít děkovat všem čtyřem věrným fandům, kteří byli v sektoru. „Byli jsme v úvodu pasivní, neměli jsme prakticky vůbec nic. Jsme strašně rádi, že jsme postupový cíl splnili. Ale bylo to hodně těžké, o to více si toho vážíme,“ řekl trenér Zdeněk Psotka. FK Jablonec – SK Sigma Olomouc 2:1 (1:0) Branky: 21. Vošahlík, 69. (pen.) Lafata – 75. Ordoš. Rozhodčí: Adam – Pospíšil, Santarius. ŽK: Loučka - Rossi, Vepřek, Janotka. Diváci: 2540. První zápas: 0:2, postupuje SK Sigma. SK Sigma: Drobisz– Janotka, Škerle, Kučera, Vepřek – Bajer, Rossi, Hořava – Petr (65. Šultes), Ordoš (89. Koutný), Navrátil (78. Doležal). Trenér Zdeněk Psotka. Více fotografií z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc