Příbram si odváží čtyřku

09.11.2008 / A tým

Po dvou výhrách proti papírově silnějším soupeřům, čekal Sigmu ve třináctém kole nováček soutěže z Příbrami. Favoritem utkání byla tentokráte Sigma a jejím úkolem bylo zlomit obranný val středočeského mužstva. Massimo Morales, italský trenér příbramských, dal příležitost stejné základní jedenáctce jako v předchozím kole proti Kladnu. To olomoucký kouč Psotka do sestavy sáhl na dvou místech. Na post levého beka se postavil Ladislav Onofrej a na hrotu útoku úřadoval Michal Ordoš. Sigma, vědoma si defenzivní hry hostí, spustila útočnou hru od prvních minut. Hned v té první se ke střele odhodlal Tomáš Janotka, míč však skončil těsně vedle pravé tyče. Ačkoliv Sigma měla optickou převahu, udeřila v jedenácté minutě Příbram. Do centru z levé strany se pověsil Huňa a připsal si osmou trefu v sezoně. Naději zmrazenému Androvu stadionu dal v jedenadvacáté minutě Tomáš Hořava, jenž levou nohou zamířil přesně do levého horního růžku. Sigma byla opět na koni. V pětadvacáté minutě pálil z hranice vápna Kaščák, Slavík byl připraven. Šanci jít do vedení Sigma propásla pět minut před poločasem. K trestému kopu se postavil Melinho a tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Míč tak nakonec jen o kousek minul tyč Slavíkovy branky. V závěru poločasu Sigma hosty z Příbrami opět zatlačila, přesto se do kabin šlo za nerozhodného stavu. Druhá půle začala opět náporem Sigmy, narozdíl od první půle Sigma střílela z jakékoliv vhodné pozice. Janotkovu střelu však vytěsnil Slavík na roh, Onofrej pálil nad břevno a bomba Kaščáka jen těsně minula branku. Spokojená Příbram začala polehávat, výsledek jí vyhovoval. To však neplatilo dlouho. V pětapadesáté minutě centroval z levého křídla Hubník a na zadní tyči číhající Janotka ve skluzu dostal míč za Slavíkova záda. Hráči Sigmy byli politi živou vodou a začali si mnohem více věřit. Pokus o nůžky Hořavovi sice nevyšel, ve třiašedesáté minutě již Sigma zvýšila. Melinho sklepl míč Michalu Ordošovi a ten s přehledem levačkou zavěsil k pravé tyči. Gólová smršť, která se prohnala Androvým stadionem, nekončila. V šestašedesáté minutě centroval Onofrej, ve skrumáži se nejlépe zorientoval Michal Ordoš a rozvlnil podruhé v utkání síť. Příbram mohla stav ještě korigovat. Nevyužila však žádnou z šancí, které jim obrana Sigmy nabídla. Sigma tak porazila Příbram v pohledném utkání 4:1 a připsala si třetí výhru v řadě. Trenéři po utkání: Zdeněk Psotka: "My jsme se celý týden připravovali na toto utkání hlavně po psychické stránce. Příbram hraje velice dobře organizovaně, mají velice dobře propracovanou defenzivu. Kupili jsme tam spoustu nepřesností. Nervozita byla na nás vidět hlavně v první půli. O přestávce jsme hráče uklidňovali, abychom hráli dál naši hru. Po druhé vstřelené brance byla hra pod naší kontrolou." Massimo Morales: "Především bych chtěl pogratulovat Olomouci k vítězství. Hráli hezký a zajímavý fotbal, je to velmi dobře organizovaný tým. Jsou velmi dobře fyzicky připraveni a dokáží hrát dobře jak v obraně tak v útoku. Snažili jsme se připravit nejlépe, jak jsme mohli. V první půli jsme dokázali být soupeřem tomuto výbornému týmu, v druhém poločase jsme udělali velké chyby. Můj tým se snažil, ale dneska to nestačilo. Prohra pro nás není velké překvapení, věděli jsme, že Olomouc je lepší tým než jsme my." SK Sigma Olomouc - 1.FK Příbram 4:1 (1:1) Branky: 21. Hořava (Ordoš), 55. Janotka (Hubník), 63. Ordoš (Melinho), 67. Ordoš (Onofrej) - 11. Huňa Rozhodčí: Kocourek - Kubáň, Kovařík Diváci: 3909 Fanoušky zvolený hráč utkání: Michal Ordoš Sestavy: SK Sigma: Drobisz - Rossi, Šuškavčevič, Komárek, Onofrej - Kaščák, Melinho (85. Nepožitek), Hořava - Janotka (73. Štěpán), Ordoš (87. Nuc), Hubník Příbram: Slavík - Plašil, Müller, Nohýnek, Mišůn - Klesa (68. Fantiš), Borek, Tarczal, Pleško (84. Tomašák) - De Oliveira (78. Costa), Huňa