První duel Sigma zvládla, Baník porazila 2:1

21.03.2012 / A tým

První duel čtvrtfinálové fáze domácího poháru České pošty přinesl vítězství Sigmy Olomouc nad ostravským Baníkem. První branku dal již v prvním poločase Václav Tomeček, ve druhé půli zvyšoval na 2:0 z penalty Martin Jirouš. Baník dokázal stav jen snížit gólovou hlavičkou Fantiše. Trenér Petr Uličný dal příležitost hráčům širšího kádru. V základní sestavě tak nastoupily sparťanské posily Jakub Podaný s Martinem Jiroušem nebo dvacetiletý záložník Václav Tomeček, který na podzim hostoval ve druholigovém Brně. Sigma šla v utkání brzy do vedení. V jednadvacáté minutě si na centr Martina Hály vyskočil v pokutovém území Václav Tomeček a přesnou hlavičkou pod břevno přeloboval brankáře Baníku Ostrava. Velmi málo aktivní Baník si v první půli vypracoval jedinou vážnější situaci, když v nastaveném čase hlavičkoval po standardní situaci Frydrych těsně mimo Zlámalovu branku. Ve druhém poločase Sigma přidala druhou branku. V jednapadesáté minutě fauloval Velner v pokutovém území Jakuba Podaného a sudí Adámek nařídil penaltu. Se standardní situací si s přehledem poradil Martin Jirouš a Sigma si užívala dvoubrankového náskoku. Radost z klidného průběhu odezněla ve čtyřiašedesáté minutě, kdy se podařilo hostům z ojedinělého útoku snížit. Olomoucká defenziva neuhlídala Poliačkův centr z pravé strany, který v pokutovém území usměrnil Fantiš za Zlámalova záda prudkou hlavičkou. Povzbuzený Baník mohl v osmdesáté minutě i vyrovnat. Prudká přízemní rána Fantiše ale skončila decimetry vedle Zlámalovy levé tyče. Sigma Olomouc si vítězstvím v prvním zápase čtvrtfinále Poháru České pošty zajistila dobrou výchozí pozici do odvetného utkání. O postupujícím se rozhodne příští týden ve středu na Bazalech.
SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 2:1 (1:0) Branky: 21. Tomeček (asistence Hála), 52. Jirouš (pen.) - 64. Fantiš. Rozhodčí: Adámek - Blažej, Zeman. ŽK: Velner. Diváci: 3811. SK Sigma: Zlámal – Janotka, Dreksa, Škerle "C", Hála – Tomeček (63. Varadi), Nepožitek, Rossi, Heinz (75. Ordoš), Podaný – Jirouš (81. Navrátil). Trenér Petr Uličný. Ostrava: Krbeček – Zawada, Frydrych, Vomáčka "C", Velner – Fantiš, Limanovský (63. Poliaček), Vašenda, Greguš – Šenkeřík (71. Magera), Kraut (82. Vrťo). Trenér Pavel Malura.
Střely na: 5:1 Střely vedle: 5:3 Rohy: 3:2 Fauly: 18:25 Ofsajdy: 0:4 Facebook SK Sigma Olomouc

Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval