Aktuality

První kolo GP zná své vítěze!

13.11.2009 / A tým

(Aktualizováno 14.11. ve 14.00 hodin.) Kart Sigma Grand Prix odstartovala prvním závodem. Celý seriál připravil SK Sigma Olomouc ve spolupráci s Kart racing Olomouc, novým centrem motokár na Moravě. Fotbalisté se tak utkali se svými fanoušky, členy Věrnostního programu našeho klub. Kapitán hráčů Sigmy Marek Kaščák nominoval do svého týmu tyto jezdce: Marek Kaščák Tomáš Janotka Aleš Škerle Pavel Šultes Daniel Silva Rossi Martin Blaha Radim Kotrba, který sestavil tým za fanoušky, nominoval tuto sestavu: Radim Kotrba Michal Blahuš Tomáš Hroch Radomír Mašek Tomáš Ostřanský Na poslední chvíli vypadl jeden z jezdců stáje FANS, tak byl nominován Martin Rak, marketingový manažer Sigmy a jeden ze spoluorganizátorů série Kart Sigma Grand Prix. Celý závod se jel na co nejrychlejší kolo. A jak si vedlo startovní pole? Do finálové jízdy postoupila šestice závodníků, jejichž konečné pořadí bylo následující: 1. Tomáš Ostřanský, čas 28:500 2. Marek Kaščák, čas 29:000 3. Aleš Škerle, čas 29:547 4. Radomír Mašek, čas 30:657 5. Tomáš Janotka, čas 30:906 6. Martin Rak, čas 31:188 Marek Kaščák, který ještě nevěděl výsledky finálové jízdy, hodnotil svůj výkon. „Určitě to bylo dobré. Hlavně se to dělalo kvůli fanouškům a jako propagace této dráhy. Je to na odreagování a člověk se tady může vybláznit. Je to lepší než na silnici a hlavně o mnoho bezpečnější“. Martin Blaha říkal, že by se měl pro tebe vymyslet nějaký extra desetiboj. Prý ti jde snad všechno. „Nevím jak jsem dopadl ve finále, ale já jsem tady už párkrát na motokárách byl a vlastně tu trať znám. Poprvé má trošku člověk nejistotu, protože neví jak to reaguje v zatáčkách, kdy přidat plyn a kdy jít na brzdy. I když to nevypadá tak to jede rychlost má“. Teď Sigma jede na vítězné vlně, příští pondělí vás čekají Teplice, vstupenky se v předprodeji na to, že je do zápasu relativně daleko prodávají solidně. Co vzkážeš fanouškům? „Fanoušci vědí co od nás můžou očekávat, teď máme vítěznou šňůru a chtěli bychom ji potvrdit. Taky je na čase, aby Teplice v lize konečně někdo porazil“, řekl Marek Kaščák, těsně před vyhlášením výsledků. Na poslední chvíli se dostal na start Martin Rak, který doplnil šestici fanoušků. V rozjížďkách to nebylo u něj nic moc, ale každým okruhem si svůj čas zlepšoval a nakonec se dostal do finále. „Je to skvělý způsob relaxace. Nikdy bych takto v běžném dopravním provozu nejel. Ale tady agresivní způsob jízdy nikoho na zdraví neohrožuje na zdraví. V příštím týdnu si sem zajdu na pár minut znovu. Výsledek nebyl rozhodující, ale těším se, jak Marovi Kaščákovi nahlásím, že jsem rychlejší než on(smích). Všichni se dobře bavili a to byl hlavní cíl“, řekl Martin Rak po finálové jízdě, která se jela na 10 minut. Ti nejlepší zvládli odjet na trati za tuto dobu 20 okruhů. Jedním z fanoušků, kteří si závodili s hráči byl Radomír Mašek. „Bylo to perfektní. Na to, že s tímto nemám moc zkušeností, tak jsem si výborně zařádil. Hodně mě ze začátku předjížděli, ale asi tam nějaké to rychlé kolo bylo. Bylo to super, navíc si takhle zajezdit s hráči Sigmy. Teď jsem jejich výkony nadšený po těch čtyřech výhrách v řadě. Ty prohry se musí zapomenout a ty výhry jsou perfektní. Myslím, že kluci zvládnou taky Teplice a tu vítěznou vlnu si už na podzim nenechají vzít“, řekl celkově čtvrtý Radomír Mašek. Radim Kotrba, který se do finále nedostal, po závodu řekl: „Bylo to super. Zábava jak se patří. Adrenalin, rychlost, paráda. Ani jsem nepoznal kdo je kdo. Pod tou helmou to nebylo poznat. Párkrát jsem tady už byl, ale dnes to nějak nebylo ono a nedařilo se mi tolik“. A co ty a fotbal? „Tak určitě jsem fanda Sigmy, jinak bych tady ani nebyl a rád si fotbal taky zahraju“. Na závěr spontánně dodal: „Zahřáli jsme pneumatiky, zahřejeme hlasivky a rozdrtíme Teplice“! Hráči se mezi sebou hodně hecovali. Za očekáváním zaostal Daniel Rossi, ze kterého si jeho spoluhráči utahovali, že si snad vyjel na projížďku. Nakonec však prozradili, že to byla taktika a Daniel měl brzdit na dráze protivníky, aby nezajeli lepší časy. V celkovém pořadí obsadil třetí místo Aleš Škerle: „Bylo to fajn odreagování při té dlouhé sezóně, která nás letos potkala a teď se ještě o ten týden protáhla. Tohle je výborné pro řidiče, že se můžou vyblbnout a nezkouší si to na silnici. Je to zpestření. Já už jsem sice motokáry jezdil, ale každá trať, každá motokára je jiná a ty odstupy byly minimální“. Vládla pohodová atmosféra, pěkné prostředí, navíc jste jeli proti fanouškům. „Tihle fandové, to už jsou pro nás známé tváře. Dnes to byla už několikátá akce, na které jsme se potkali. Určitě atmosféra výborná a já doufám, že takové akce budou dál pokračovat a třeba zrovna v motokárách jsme s nimi nezávodili naposledy“. Teď má Sigma něco málo víc než týden do Teplic, vypadá to, že i když bude utkání v pondělí v 17.30 hodin, tak by mohlo přijít víc diváků než v posledních zápasech. „ Věřím, že to bude stejně jako s Brnem a Českými Budějovicemi útočný fotbal, že padnou minimálně dvě, nebo tři branky a bude vidět atraktivní fotbal. Bude to v televizi, soupeř, který ještě neprohrál a my se budeme snažit, aby tu první porážku pocítili tady v Olomouci a zůstali tři body u nás. Budeme chtít našim fandům udělat radost. Teď nám pomohli v Liberci, tam byla super atmosféra a doufám, že i když se to hraje v televizi, přijde co nejvíc diváků. V televizi to přece není ono“, řekl stoper Sigmy Aleš Škerle. Po skončení závodu následovala v příjemném posezení u krbových kamen s luxusním barem autogramiáda fatbalistů Sigmy. Druhý díl série Kart Sigma Grand Prix bude následovat! O termínu budeme včas na těchto stránkách informovat. Další vybrané hráče doplní tentokrát vylosovaní členové Věrnostního programu. Předprodej na utkání SK Sigma Olomouc – FK Teplice je již tradičně v naší klubové prodejně Fanshop. Ta před vánocemi prodloužila otevírací dobu. V pondělí a v pátek je otevřeno od 10 do 17 hodin, v úterý, ve středu a ve čtvrtek od 10 až do 18 hodin. Sobotní otevírací doba zůstává stejná 9-12 hodin. Od pátku jsou v prodeji stolní kalendáře SK Sigma Olomouc na rok 2010. Do sobotního poledne jich zmizelo již skoro padesát. Najdete v něm týmové fotky všech našich týmů až od těch nejmenších a samozřejmě obrázky z utkání v Evropské lize, staré gardy apod. Cena je 100 Kč.A tým - další aktuality:

Sobotní zápasy Skupiny o záchranu jsou odloženySobotní zápasy Skupiny o záchranu jsou odloženy
| 02.07.2020
Kádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a ZmrzlýKádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a Zmrzlý
| 01.07.2020
Miloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankářiMiloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankáři
| 01.07.2020
Týmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl HubníkTýmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl Hubník
| 29.06.2020
Roman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 rokyRoman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 roky
| 29.06.2020
Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší
| 28.06.2020
Daněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojenýDaněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojený
| 28.06.2020
Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1
| 28.06.2020
3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou
| 26.06.2020
Před 38 lety Sigma poprvé postoupila do první ligyPřed 38 lety Sigma poprvé postoupila do první ligy
| 26.06.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná