První měření sil vyhrála Sigma

11.04.2010 / A tým

Třikrát se v nadcházejících týdnech utká Sigma Olomouc s plzeňskou Viktorií. První duel v rámci čtyřiadvacátého kola Gambrinus ligy lépe zvládla Sigma a Západočechy porazila. Autorem jediné branky utkání byl Michal Hubník. Sigma se představila opět v mírně pozměněné základní sestavě. Příležitost od prvních minut dostal brankář Blaha a obránce Heidenreich. Do hry v závěrečných minutách zasáhl i uzdravený Michal Ordoš. Sigma vstoupila do zápasu aktivně, přesto jako první mohla skórovat Plzeň. Pavel Horváth zahrával standardní situaci a po nacvičeném signálu skončil míč na tyči olomoucké branky. Ve čtyřiatřicáté minutě padla jeiná branka utkání. Vítěznou trefu si připsal Michal Hubník, který se po centru Lukáše Bajera uplatnil v pokutovém území Plzně svým důrazen a míč dotlačil do branky i s brankářem Ticháčkem. Michal Hubník tak zaznamenal svou druhou ligovou branku v probíhající sezoně. Na obou stranách vynikaly mozky týmů. Zatímco plzeňský Horváth rozdával míče na všechny strany, Hořava motal hlavy plzeňským svou vytříbenou technikou. Po hodině hry, přesněji v devětapadesáté minutě, vyzval Hořava krásnou přihrávkou útočníka Šultese. Tomu se tváří v tvář překonat Ticháčka nepodařilo. Plzeňští tak přeci jen mohli z Hané odjet s bodovým ziskem. Ve třiasedmdesáté minutě se po kontaktu s Janotkou svalil ve vápně Milan Petržela a rozhodčí Královec k překvapní olomouckého publika nařídil pokutový kop. Míč si na značku postavil mazák Pavel Horváth, ale ani z deseti metrů brankáře Blahu překonat nedokázal. Čtyřiadvacetiletý gólman vystihl směr jeho pokusu, míč vyrazil a zachránil tak Sigmě tři ligové body. SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 1:0 (1:0) Branky: 34. Hubník (Bajer) Diváci: 3372 Rozhodčí: Královec - Gallo, Jiřík ŽK: 48. Heidenreich, 72. Bajer - 55. Limberský Sestavy: SK Sigma: Blaha - Janotka, Komárek, Škerle, Heidenreich - Rossi, Kaščák, Hořava (86. Navrátil) - Bajer, Hubník (67. Ordoš), Šultes (78. Petr) Plzeň: Ticháček - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Rada (79. Lecjaks), Horváth - Petržela, Bakoš, Kolář (86. Rýdel) - Střihavka (62. Rezek)