První porážka, Slovácko - Sigma 2:0

09.08.2009 / A tým

Až v sedmém zápase letošní sezony našla Sigma svého přemožitele. Ve třetím kole Gambrinus ligy prohrála na půde Slovácka 2:0, když obě branky padly v prvním poločase. Přestože se zbytek zápasu hrál téměř na jednu branku, Sigma se střelecky neprosadila. Duel třetího kola měl náboj pro obě strany. Slovácko se díky odkupu prvoligové licence od Čáslavi dostalo mezi českou fotbalovou elitu i přesto, že ve druhé lize skončilo až ve druhé polovině tabulky. V sestavě jihomoravanů najde olomoucký fanoušek hodně známých tváří. Není to tak dávno, kdy v dresu Sigmy hráli Formánek, Urbánek, Chmelíček nebo na lavičce náhradníku připravený Randa. Z výběru Zdenka Psotky pak prošli Slováckem brankář Petr Drobisz a útočník Michal Ordoš. Slovácko šlo v utkání rychle do vedení. Ladislav Onofrej fauloval na hranici pokutového území a sudí Drábek nařídil penaltu. Slovácko tak mělo již podruhé v této sezoně výhodu pokutového kopu. Petr Švancara si počínal stejně jako v prvním kole proti Plzni, a technickou střelou překonal Petra Drobisze. Rozhozená Sigma mohla vzápětí inkasovat podruhé. Ve 14. minutě závar v pokutovém území Petra Drobisze musel řešit až na brankové čáře Marek Kaščák. Podobnou šanci jako Slovácko měla i Sigma v 19. minutě. Ani tato nepřehledná situace neskončila brankou. V osmadvacáté minutě udeřili jihomoravané podruhé. Na levé straně převzal míč na hranici ofsajdu Brazilec Cleber, utekl olomouckým obráncům a naservíroval přesný pas Aleši Chmelíčkovi. Ten, nikým neobtěžován, uklidil míč z voleje za záda brankáře Drobisze. To bylo do konce zápasu od Slovácka vše. Vědomo si svého vedení natahovalo čas a soustředilo se na urputné bránění. Těsně před poločasem mohl pasivní hru domácích potrestat Janotka, jehož našel přesným lobem Rudolf Otepka. Přestože byl faulován domácím brankářem, stihl i vystřelit. Druhý poločas byl ve znamení dobývání obrany Slovácka, které se na olomouckou polovinu hřiště téměř nepodívalo. V 70. minutě měl po zaváhání jednoho ze stoperů Slovácka stoprocentní příležitost Pavel Šultes. Z blízka však gólmana Filipka nepřekonal. V osmasedmdesáté minutě našel Onofrej nabíhajícího Petra, domácí brankář byl v pozoru a šanci vychytal. Když se Sigma nedokázala prosadit ani ze závěrečného, místy drtivého, tlaku, přišla šance pro domácí. Cleber však místo přihrávky na volného Ondřejku zvolil tvrdou střelu, se kterou si Drobisz poradil. 1. FC Slovácko - SK Sigma Olomouc 2:0 (2:0) Branky: 6. Švancara (pen.), 28. Chmelíček Rozhodčí: Drábek - Kordula, Dobrovolný Diváci: 7258 ŽK: Kubáň, Fujerik, Abrahám, Švancara, Filipko - Onofrej, Janotka, Dreksa ČK: Sestavy: FC Slovácko: Filipko - Kubáň, Formánek, Struhár, Urbánek - Valenta (72. Němčický), Cleber, Perůtka (46. Abrahám), Fujerík - Švancara, Chmelíček (66. Ondřejka) SK Sigma: Drobisz - Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej - Kaščák, Otepka - Janotka, Bajer (55. Hořava), Petr - Ordoš (66. Šultes, 72. Caihame)