První příprava vítězně

07.01.2009 / A tým

(doplněna fotogalerie) Třetí den zimní přípravy měla Sigma po dopoledním tréninku na programu první utkání Tipsport ligy. V tréninkovém centru 1.FC Brno, kde bude Sigma hrát v sobotu ve 12 hodin s Dubnicí a v 16 hodin s domácími, se za mrazivého počasí hrálo utkání se znaky začátku přípravného období. V dresu Zlína, který hrál v nejsilnější možné sestavě pouze bez zraněného Zúbka, nastoupil od začátku Martin Pulkert, který odehrál celý zápas, na prvních 45 minut Filip Rýdel a do druhého poločasu Martin Vyskočil. Trenér Psotka nechal doma řadu opor, kterým se věnoval asistent Martin Kotůlek. Mladíci v sestavě však museli trenérovi udělat radost. Po zahřívací dvacetiminutovce bylo čím dál víc zřetelnější, že otěže zápasu drží v modrém hrající Sigma. Ze strany Zlína stojí za zmínku snad jen střela Šmahaje ve 40. minutě ze 16 metrů, kterou Lovásik v pohodě kryl. Ve 23. minutě na poslední chvíli zastavila aktivního Štěpána zlínská obrana jen za cenu rohu. Ten sebral výborně Kořínek z hlavy Škerlemu. Minutu na to našel za obranou krásným centrem z pravé strany Petr Štěpána, který jen těsně minul. Pak v situaci 2 na 2 tahala obrana Zlína těsně před šestnáctkou za záchranou brzdu a faulem zastavila dobrou kombinaci Pospíšil – Petr. Trestný kop však pokazil jinak solidně hrající Machalický, který se ještě pokusil ze hry překonat Kořínka. Jeho střele však chyběl větší důraz. Jen centimetry však chyběly pěkné střele Petra ve 35. minutě z 20 metrů po přiťuknutí Pospíšila. Tato dvojice si v závěru první půle dobře rozuměla, ale nejen jim chyběl větší důraz v zakončení. Stejné platilo ve 2.poločase, i když branek se asi stovka diváků dočkala. Nejprve sice točil pěknou ránu těsně vedle zlínský Čelůstka, ale pak už vládla Sigma. V 53. minutě našel Machalický Štěpána, ten dal pod sebe Hořavovi, který nadvakrát zakončil svůj slalom mezi žlutými brankami – 1:0. V 60. minutě fauloval Šuškavčevič na hraně velkého čtverce, ale nařízenou penaltu poslal Kroupa do tyče. Pak následovala řada velmi pěkných akcí Sigmy. Štěpán z levé strany našel ideálně Doležala, ale ten dal těsně vedle. V 64. minutě Hořava našel na levé straně Javůrka, který namazal na malé vápno Štěpánovi a ten míč uklidil za záda Dočkala – 2:0. V 76. vysunul Heidenreich Štěpána, ten prováhal správnou chvíli na příhru Doležalovi, ale našel na zadní tyč nabíhajícího Janotku, který napálil pouze gólmana. O chvilku později dopadl ještě v nadějnější pozici Janotka stejně. Když už se zdálo, že Lovásik s Bártou udrží čisté konto, dostal se Zlín po delší době za půlku a po centru zprava dal Kroupa hlavou na konečných 2:1. Sigma si tak připisuje první 3 body do tabulky „brněnské“ skupiny „D“ v Tipsport lize. Trenér Zlína Minář : Máme za sebou první utkání zimní přípravy, utkání, které mne velice zklamalo. Jsme sice poslední v tabulce Gambrinus ligy, ale vezeme sem kompletní kádr, když hrajeme proti Olomouci, které chybí 8 hráčů základní sestavy, a prohrajeme 2:1, tak z toho jsem velmi zklamaný. Máme tady chlapce z Olomouce a musím říct, že mě dnes vůbec nepřesvědčili. A jestli jste si všimli, tak jsme dohrávali o desíti. V 80. Minutě jsem vyhodil Šmahaje, protože mi přišlo, že jestli hrajeme s ním, nebo bez něj, tak to vyjde na stejno. Takže jsme utkání dohráli v desíti. Musím říct, že Olomouc měla jasně navrch a kvalita byla na její straně. Do dalších zápasů je potřeba aby k tomu naši hráči přistoupili jinak, nebo nemá skoro ani cenu o tu záchranu hrát. Trenér Olomouce Psotka : Jsem rád, že všichni hráči kteří nastoupili zvládli toto utkání po fyzické stránce bez problémů. Nastoupilo spoustu mladých hráčů, kteří dostali šanci zkusit si dospělý fotbal. A celkově to zvládli a příjemně mě překvapili. Co se Zlína týče, tak jim proti nám vyloženě sedí hra o desíti, kdy nám pokaždé dají gól ( s úsměvem ). SK SIGMA OLOMOUC - TESCOMA ZLÍN 2:1(0:0) Branky: 53. Hořava, 65. Štěpán – 90. Kroupa Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Fojt ŽK: Malchárek (Z) SK Sigma Olomouc: 1. poločas: Lovásik – Ulma, Šuškavčevič, Škerle, Machalický – Štěpán, Nepožitek, Štětina, Michalčák – Petr, Pospíšil. 2. poločas: Bárta – Ulma, Škerle, Šuškavčevič, Heidenreich – Štěpán, Štětina (58. Javůrek), Hořava, Nepožitek, Machalický (71. Janotka) – Doležal. Trenér Zdeněk Psotka. Zlín: Kořínek (46. Dočkal) - Čelůstka, Zbožínek, Kroča (46. Malý), Pazdera (46. Malcharek) - Musil, Rýdel (46. Motal), Šmahaj, Pulkert (55. Riedel) - Žůrek (46. Vyskočil), Bača (46. Kroupa). Trenér: Minář.