* První zápas ligy Sigma vyhrála v Teplicích, brankář

30.07.2001 / A tým

* První zápas ligy Sigma vyhrála v Teplicích, brankář Vaniak předvedl excelentní výkon Premiérový zápas nového ročníku Gambrinus ligy bylo sobotní utkání našeho týmu v Teplicích. Úvodní střetnutí sezóny 2001/2002 vyšlo Sigmě na jedničku. V Teplicích zvítězila jedna nula, jediný gól duelu vsítil ve 37. minutě po Muchově přihrávce Urbánek. TEPLICE – SK SIGMA OLOMOUC 0:1 (0:1). První poločas vyšel Olomouci jako z partesu. Domácí téměř k ničemu nepustila a vytvořila si jednobrankový a jak se později ukázalo rozhodující náskok. Trenér týmu Leoš Kalvoda nemohl počítat se dvěma hráči základní sestavy. Záložník Patrik Siegl nemohl hrát pro trest za osm žlutých (bude chybět i ve druhém kole proti Brnu), obránce Radim Kučera po zranění koleních vazů začne vyklusávat až v pondělí. V úvodních minutách byla Sigma mnohem aktivnější, než domácí. V první dvacetiminutovce zahrávala čtyři trestné kopy, ale centrované míče nebyly přesné. Za tu dobu Teplice nebyly výrazněji za půlící čarou. Ve 30. minutě se proháčkoval zprava do šestnáctky Mucha, k míči se prodral Hapal, ale z deseti metrů netrefil dobře míč. Po dvou minutách málem využil nedorozumění Rady s Poštulkou Kotrys, jenže trefil jen vyběhlého gólmana. Ve 32. se poprvé, ale za to pořádně ozvaly Teplice. Voříšek napřáhl z dobrých dvaadvaceti metrů, brankář Vaniak vyrazil dobře umístěnou bombu výborným zákrokem do bezpečí! Ve 37. minutě už padla první branka utkání i celého ligového ročníku. Pavel Hapal si v šestnáctce zpracoval balón, zleva nahrál na druhou stranu Josefu Muchovi. Ten si míč zpracoval, byť jej měl trochu na dlouhou nohu, ale i když byl sedm osm metrů před bránou, nestřílel. Přihrál na hranici šestnáctky nabíhajícímu Urbánkovi, na jehož projektil mířící k tyčce se brankář Poštulka jen podíval. Ve 40. minutě opět Sigmu podržel brankář. Po rohovém kopu chytil Vaniak na brankové čáře hlavičku Semeníka i dorážku Rady. Ve druhém poločase Sigma rozhodně jen nezačala pasivně bránit jednogólový náskok. V 50. minutě hledal Kobylík kolmicí Hapala, ale brankář byl u míče o chvilku dřív. V 58. minutě byl opět v akci Vaniak. Vyrazil bombu Semeníka zblízka, odražený míč potom poslal Vachoušek vysoko nad. V 64. minutě nasadil k sólu přes celé hřiště David Kobylík. Dostal se až těsně před bránu, jenže střela mu nesedla. Stejně dopadl i střelecký pokus Vlčka o devět minut později. Teplice s blížícím se závěrem zvyšovaly snahu o srovnání, ale obrana Sigmy uklízela zoufalé nákopy do bezpečí. Sigma ale nebyla jen pasivní, chtěla přidat další gól. V 77. minutě si Kobylík narazil ve vápně s Vlčkem, obešel obránce, ale trefil jen vybíhajícího brankáře. V 90. minutě šli střídající Rojka se Zbožínkem sami na jednoho obránce. Rojka přihrál doleva Zbožínkovi. Ten chtěl přelobovat vybíhajícího Poštulku, ale míč letěl trochu nízko. V nastaveném čase ještě měly Teplice jednu slibnou možnost. Po rohovém kopu napálil propadený míč Semeník, ale Vaniak na čáře chytil. Branka: 37. Urbánek. Rozhodčí:Beneš. ŽK: Rampáček – Rozehnal, Mucha. Diváků: 8 325. Teplice: Poštulka – Rampáček, Rada, Frťala – Kolomazník (86. Leitner), Voříšek, Frýdek (82. Strouhal), Kukol, Verbíř – Vachoušek (64. Doležal), Semeník. TrenérDušan Uhrin. Sigma:Vaniak – Kotrys, Rozehnal, Špiláček, Látal – Urbánek, Mucha (78. Zbožínek), Kováč, Kobylík (90. Krohmer) – Hapal, Vlček (88. Rojka). TrenérLeoš Kalvoda. Olomoucký den, 29. 7. 2001