První zápas rozhodl Ordoš

24.10.2008 / A tým

Během následujících deseti dní čekají Sigmu tři duely, z toho dvakrát se představí doma se Slovanem Liberec. První duel Sigma zvládla, když po výsledku 2:1 Liberec porazila. Oproti poslednímu zápasu v Budějovicích, kde domácí srovnávali skóre až dvě minuty před koncem, dostal důvěru v zápase s Libercem na levé straně obrany Jakub Heidenreich. Na opačné straně nahradil Aleše Škerleho, jenž se zotavuje z lehkého otřesu mozku, Brazilec Daniel Rossi da Siva. Úvod zápasu byl z obou stran nervózní a nenabídl větší šanci. Jako první se začala zastřelovat Sigma. V sedmé minutě pálil po zemi vedle pravé tyče Zbyňka Hauzra záložník Tomáš Hořava. O minutu později hlavičkoval mimo Hudec a za další dvě minuty pálil Ordoš, opět nepřesně. V sedmnácté minutě již Sigma otevřela skóre. Hosté porušili nepsané pravidlo o nevhodnosti střídání při obranné standardce, což se jim vymstilo. Těsně před olomouckým rohovým kopem stáhl Ladislav Škorpil ze hry kapitána Tomáše Janů, jenž se chytal za sval, a do hry poslal devatenáctiletého Jana Poláka. Z následného rohového kopu přistál míč na hlavě Hudce, ten zamířil k tyči, kde číhal Michal Ordoš a poslal Sigmu do vedení. Sigma po vstřelené brance pokračovala v ohrožování branky Zbyňka Hauzra. Trestný kop Heidenreicha, ani hlavička Ordoše však branku nepřinesly. Hráči Slovanu Liberec s postupujícím časem ožili a vypracovali si první šance. V pětatřicáté minutě tvrdě pálil Papoušek, Drobisz však nebezpečnou střelu vyrazil. O tři minuty později měli hosté výhodu rohového kopu. Míč se však dostal přes Melinha a Heidenreicha až k Hubníkovi, který zakončoval jen do boční sítě. Poslední pětimitovka první půle patřila opět Liberci a jeho dobývání olomoucké branky. Nejvážnější šance přišla v poslední minutě. Po Dočkalově rohovém kopu se dostali liberečtí ke střele zblízka, Drobisz a olomoucká defenziva si však poradili. V poločase byla donucena ke střídání v obraně i Sigma. V šestatřicáté minutě dostal loktem do obličeje stoper Martin Komárek a musel být ošetřen. První půli ještě dohrál, po přestávce se na hřiště jž nevrátil. Krvavý šrám v obličeji si totiž vyžádal dva stehy. Druhou půli začala Sigma opět aktivněji. Pojistit jednobrankové vedení mohl ve dvaapadesáté minutě Ordoš, když jen těsně minul centrovaný míč. O minutu později se ke střele z dálky odhodlal Rossi, rovněž minul. V šedesáté minutě Sigma definitivně ztvrdila vítězství. Zleva vyslal milimetrový pas Jakub Heidenreich a Ordoš přesnou hlavičkou zavěsil do pravého růžku. Stejně jako v první půli, patřil Liberci závěr poločasu. Ve čtyřiasedmdesáté minutě se zaskvěl Drobisz, jenž překazil akci hostů. Jasné utkání, v němž měli hosté minum příležitostí, si Sigma v závěru zkomplikovala. Liberec zaútočil po pravé straně, přesnými přihrávkami se míč dostal až k Dočkalovi, jenž přesně zavěsil a snížil na 2:1. Sigma byla několik závěrečných minut v obležení, všechny centry mířící do pokutového území však obránci Sigmy odvrátili. Modrobílí navíc hrozili nebezpečnými protiútoky, při jejich zakončování ale chyběla hráčům přesnost. Ohlasy po utkání Zdeněk Psotka, trenér Sigmy: "Ještě dneska ráno nás přepadla nějaká viróza. Měli jsme problémy se sestavou a někteří hráči nastoupili i s touto virózou. Chtěli jsme hrát hodně aktivně. Po zranění Komárka Liberec zkušeně využil, že hrajeme v devíti a dostal se do tlaku. Vyústěním byla šance pět minut před koncem, kde nás Peťa Drobisz podržel." "Po pěti minutách druhého poločasu jsme se dostali zase do hry a vedení zvýšili. Na konci zápasu byla kvalita Liberce veliká." V úterý hrajete znovu se stejným soupeřem... "O zápase už nějakou představu máme, víme jak budeme hrát. Ale jak samotný zápas bude vypadat, uvidíte až v úterý. Jsou nepsané zákony, že se dvakrát doma nevyhrává, my ale uděláme všechno pro to, abychom to prolomili." Vítězná sestava se nemění. Budete se toho držet? "Už před zápasem jsme se s háči dohodli, že sestava bude určitě jiná." Ladislav Škorpil: "Utkání mělo tři fáze. V první fázi hrála Sigma velice dobře a dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do hry. Ve druhé fázi se to srovnalo, bohužel góly jsme dostávali jen my. Ve třetí fázi se nám to podařilo zdramatizovat tak, že mnoho nechybělo k vyrovnání. Mohli a možná jsme i měli vyrovnat. Do úterka se musíme poučit a zlepšit." SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec 2:1 (1:0) Branky: 17. Ordoš (Rossi), 60. Ordoš (Hudec) - 78. Dočkal Rozhodčí: Paták - Filgas, Čecháček Diváci: 3532 Sestavy Sigma: Dobisz - Rossi, Hudec, Komárek (46. Šuškavčevič), Heidenreich - Kaščák, Melinho, Hořava - Pospíšil (70. Janotka), Ordoš (77. Onofrej), Hubník Liberec: Haur - Gebre Salassie, Holeňák, Košťál, Janů (16. Polák) - Papoušek (75. Frejlach), Bílek, Dort, Dočkal - Nezmar, Kerič (66. Blažek)