Psotka: Byli jsme produktivní a dobře bránili

03.02.2014 / A tým

Druhý přípravný zápas na herním soustřední se fotbalistům SK Sigma Olomouc povedl. Hanáci porazili polskou Wislu Krakov vysoko 6:0 (branky Schmidt 2, Rolinc, Zahradníček, Plšek a Ordoš). „Utkání bylo vyrovnanější, než ukazuje výsledek,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. Ve druhém utkání na herním soustředění jste porazili Wislu Krakov vysoko 6:0. Bylo to jednoznačné utkání, jak ukazuje skóre? Byl to vyrovnanější zápas, než ukazuje výsledek. Soupeř byl kvalitní, v prvním poločase jsme velmi dobře bránili, hráli organizovaně. A ze čtyř brejků dali tři branky. Utkání bylo hodně produktivní. Jsem rád, že jsme k dobré defenzivě z předchozího zápasu přidali i produktivitu. Ve druhém poločase už to bylo, po střídáních, více otevřené a dokázali jsme se ještě prosadit do otevřené obrany, ať už Ordošem nebo Schmidtem. Pozitivní je, že jste znovu neinkasovali, z posledních pěti přípravných zápasů jste dostali jen jednu branku. Zlepšuje se organizace hry týmu v defenzivě? Je to pro nás samozřejmě priorita v těchto utkáních. A nabádali jsme hráče, aby se ve druhém poločase koncentrovali, a branku jsme nedostali. Je to pro nás pozitivní zpráva, myslím, že soupeři byli dostatečně těžcí a kvalitní, aby nás prověřili. A zejména v prvním poločase dnešního utkání jsem byl s defenzivou hodně spokojen. Dalším kladem zápasu je jistě šest nastřílených branek. Těší vás, že se střelecky prosadili mladí hráči, a také zkušený kanonýr Ordoš? Poslední dva dny od prvního utkání v Turecku jsme měli spoustu tréninků právě na dohrávání brejkových situací. A dneska se nám to dařilo. Ve stavu, kdy hledáme hrotového útočníka, jsme rádi, že se hráči prosadili, že nám trošku tu situaci ulehčili. Znovu hrál Senegalec Fall, dnes poprvé celý zápas. Jak to zvládl? Bez problémů. První poločas hrál velmi dobře, uprostřed s Martinem Pospíšilem v záložní řadě, druhý poločas jsme ho zkoušeli na levém krajním obránci. První poločas byl z jeho strany lepší, tak jako celý zápas. Obrana dnes nastoupila v neobvyklém složení. Ano. Zkoušeli jsme nějaké alternace, které mohou během sezony nastat na pozicích obránců. Vlasta Vidlička odcestoval domů na vyšetření, aby byl od příštího týdne fit, také proto jsme zkoušeli jiné varianty. Facebook SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc v síti Google +