Psotka: Bylo to dobré utkání

31.01.2014 / A tým

První zápas na tureckém herním soustředění hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc se srbskou Vojvodinou Novi Sad nerozhodně 0:0. Premiéru v hanáckém dresu absolvoval Senegalec Abdoulay Fall, odehrál druhý poločas. „Zatím to bylo velmi dobré, příště by měl hrát celý zápas,“ řekl trenér SK Sigma Zdeněk Psotka. Jak hodnotíte utkání proti Vojvodině? Soupeř byl velmi kvalitní. Zejména v prvním poločase mělo utkání vysoké parametry z hlediska taktiky, i kvality a techniky. Obstáli jsme, defenzivu jsme až na dvě tři okénka splnili tak, jak jsme chtěli. V útočné fázi jsme měli velmi dobré brejkové situace, které jsme bohužel nedotáhli do gólu. Ve druhém poločase po střídání na obou stranách, soupeř prostřídal celou sestavu, my jsme také vyměnili hodně hráčů, už se to vracelo k takovému klasickému přípravnému utkání, nemělo to už takovou úroveň. Jaký fotbal hrál váš soupeř? Typický balkánský? Hráli velmi dobře technicky, velmi dobře organizovaně, důrazně, agresivně v osobních soubojích. S tím jsem se, myslím, vypořádali, i s tou technikou, velmi dobře. Vojvodina měla podobně jako my mladé mužstvo, také prochází nějakou generační obměnou. Měli tam spoustu mladých hráčů. Když to srovnám s minulostí, tak nebyla úplně až tak silná jako v předchozích letech, ale kvalitu dnes také měla. Druhý poločas odehrál Senegalec Fall. Jaký se předvedl? Zatím to bylo velmi dobré, pozitivní. Je to velmi inteligentní hráč, který se chce učit, jak jazykově, tak po fotbalové stránce. Ptá se, učí se novým věcem. Musí ještě trošku zrychlit provedení, ale technicky to bylo velmi dobré. Uvidíme. Další zápas už by měl hrát celý, takže uvidíme, jakým způsobem to zvládne po kondiční stránce. I když si myslím, že tam by problém neměl být, protože zápasovou praxi teď měl. Jaké jsou v Turecku podmínky k přípravě? Vše v pořádku? Jeli jsme do neznáma, jsme v tomto zařízení poprvé. Máme k dispozici nově otevřenou tréninkovou plochu, která má velmi dobrý trávník. Co se týče tréninkového zázemí, tak je to na velmi vysoké úrovni. Přeje nám také počasí, zatím jsme splnili vše, co jsme měli. Dnes večer už za námi přijede Michal Ordoš. Takže bychom měli být úplně kompletní, na další zápas by měli být k dispozici všichni hráči. Facebook SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc v síti Google +