Psotka: Bylo to o dobytí středu hřiště

16.05.2011 / A tým

I ve 28. kole Gambrinus ligy potvrdili fotbalisté SK Sigma Olomouc, že patří mezi týmy, které doma body rozdávají jen velmi neradi a rozhodně ne pravidelně. Hradec Králové jel do Olomouce s pověstí týmu, kterému se na jaře daří a který předchozích sedm zápasů neprohrál. Východočechy, kteří se prezentovali výborně organizovanou hrou, nakonec dokázala Modrá lavina přehrát a zvítězila zaslouženě 2:0. „Chtěli jsme hrát o čtvrté místo, protože pořád je rozdíl, jestli skončíte v tabulce čtvrtí nebo osmí. Po zaváhání Bohémky na Spartě jsme chtěli zpět na čtvrtou příčku, a to se nám podařilo. Jsme za to hrozně rádi,“ řekl trenér SK Sigma Zdeněk Psotka. Vyšel vám tah se střídáním, ve druhém poločase jste do hry poslal Pavla Šultese. Ten dal během tří minut dvě branky a prakticky rozhodl zápas. Jsme rádi, že se Pavel konečně trefil i v lize. V poháru nějaké asistence i branky měl, ale v lize se mu na jaře dlouho nedařilo. Myslím si, že mu vyhovovalo také to, že přišel do unavenější obrany. Ale obě dvě situace vyřešil velmi dobře. A jsme rádi, že na ten závěr sezony se chytil a že nám pomůže i v dalších zápasech. A jeho pomoc v podobě gólů potřebujete, stále jde o čtvrté místo v lize a také váš tým čeká finále Ondrášovka Cupu. Stoprocentně. My jsme na něho spoléhali hodně celé jaro. Protože po odchodu Michala Hubníka a delším zranění Kuby Petra jsme všechno stavěli na něm. A jemu se střelecky bohužel nedařilo, a to nás stálo také spoustu bodů. Máte vysvětlení, proč se se Pavlovi nedařilo? Může to být i tím tlakem, že byl on ten lídr, byl ten, který by nás měl táhnout, který by měl proměňovat šance. Bohužel to zatím nezvládl. Ale myslím, že mu to pomůže, je ještě mladý, pomůže mu to do další kariéry. Šultes vlastně zápas proti Hradci zachránil. Protože do jeho gólů to měl váš tým se soupeřem pořádně těžké. Bylo to utkání velmi dobré úrovně. Hradec hrál velmi dobře v pohybu, zachytával naši kombinaci velmi rychlým pohybem směrem dozadu. Hradec hraje v hrozně zvláštním rozestavení, takže pro nás bylo v defenzivě složitější na to reagovat při presinkových situacích. Ukázalo se, že Hradec má spoustu běhavých hráčů. Ten fotbal byl hodně pohybu a o dobytí středu hřiště. Hradec byl velmi těžký soupeř, těžko jsme se prosazovali, hosté se včas vraceli, byl v deseti hráčích vždycky pod míčem, bylo hrozně obtížné dostat se do šance. A myslím, že v prvním poločase jsme si ani jednu nevytvořili. Druhý poločas začal tak, že jsme zkoušeli více jeden na jednoho a kombinovat. Ale Hradec byl opravdu dobrý, prostor se na hřišti uvolnil až po vstřelené brance. Proč vlastně Pavel Šultes nehrál v základní sestavě? Měli jsme několik alternativ. Tomáš Přikryl odjel na reprezentaci, chtěli jsme ještě síly rozložit tak, abychom závěr sezony zvládli. A také v předchozích zápasech střídající hráči rozhodli. V obraně nastoupil Ondřej Murin. Jak jste s ním byl spokojený? Aleš Škerle byl stále v trestu, chtěli jsme udělat jinou alternativu, takže jsme dali přednost Ondrovi Murinovi. Myslím si, že v některých činnostech je typem hráče, kterého tam nemáme, co se týče důrazu nebo útočné hlavy. Ale zase některé věci díky svému mládí řeší hodně zbrkle. Ale řekl bych, že podal solidní výkon. Poprvé doma v základní sestavě nastoupil Tomáš Přikryl. Nebyl tolik nebezpečný jako v předchozím utkání proti Bohemians. Hradec byl hodně dobrý v defenzivě, takže jsme se hůř prosazovali. Tomáš tam měl několik možností, kdy to mohl řešit více jeden na jednoho. Chceme to po něm, protože je odvážný, je technický, umí to, moc to tam řešil přihrávkou. Jeho výkon nebyl až tolik optimální jako na Bohémce. Ale stejně si myslím, že odvedl kus práce, ať se mu nyní daří za reprezentaci.