Psotka: Chyběl důraz v koncovce

16.03.2011 / A tým

Třetího soupeře hrajícího o udržení tým SK Sigma Olomouc nezvládl. Po výhrách nad Ústím (3:0) a Ostravou (2:0) jsme podlehli nula dva v Brně. Ale pro Modrou lavinu šlo o smolný zápas. Sigma měla dost šancí ze hry, domácí si nevytvořili žádnou, ovšem paradoxně dvakrát skórovali. „Šancí jsme si vytvořili dost, ale chyběl nám větší důraz a klid v koncovce,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. Vraťme se k utkání na Zbrojovce. Co bylo špatně? My jsme zaspali úvod utkání. Nepodstupovali jsme osobní souboje, zejména mezi útočnou trojicí, tak, jak jsme si představovali. Neřešili jsme po ztrátě míče dobře presinkové situace. A tím jsme se pomalu dostávali do naší hry. Měli jsme v prvním poločase několik šancí, kdybychom je proměnili, tak by to samozřejmě vypadalo jinak. Bohužel jsme to nezvládli, nedali jsme branku. Brno bylo obrovsky produktivní, dalo dva krásné góly, k tomu přidalo dobrý obranný blok. My jsme tentokrát nebyli tolik důrazní v osobních soubojích, ani jsme nebyli potřebně přesní v kombinaci. Prohra v Brně, to je důvod k velkému zklamání. Chtěli jsme získat tři body. Byli jsme třikrát v pozici sami před brankářem, neproměnili jsme šance. Brnu jsme dali šanci vlastně jednou jedinkrát ze standardní situace a ono se jí chytlo velmi dobře. Pak už hrálo ze zahuštěného bloku a nám se velmi těžko prosazovalo. Je to pro nás určitě zklamání. Ztratili jsme tři body, nedali jsme branku. Což je pro nás výjimečný stav. Tentokrát nám gól nebyl přán. Musíme se z toho poučit. A čekat, že naši soupeři ztratí a my naopak budeme stoprocentně úspěšní. Co chybělo k tomu, aby z těch šancí byly góly? Štěstí? Ne štěstí. Je to o technice, o správné volbě řešení. Chyběl nám tam větší důraz a větší klid v koncovce. Před zápasem jste řekl, že byste rád, aby váš tým předvedl lepší výkon, než v předchozím utkání doma s Ostravou. Byl výkon v Brně lepší? Myslím si, že ano. Bylo to herně lepší. Co se týče ofenzivy, tak jsme samozřejmě používali více dlouhé přihrávky, protože terén nebyl nakloněn krátké kombinaci. Bylo tam přece jen více šancí, než v utkání s Baníkem. V prvním poločase jsme měli tři čtyři šance, gólman Krbeček výborně zachytal, měl tam dva tři super zákroky. Ve druhém poločase jsme měli držení míče, ale bohužel šance jsme si vytvářeli až v posledních minutách. Prohru s Brnem je asi potřeba hodit rychle za hlavu a soustředit se na další zápasy. Jednoznačně. Máme na jaře před sebou ještě spoustu zápasů. Bylo krásné, kdybychom všechno vyhráli, ale asi tomu tak nebude. Musíme se soustředit na další utkání. Na jaře máme zatím plus tři body. Věřím, že doma to zvládneme, že budeme stoprocentní. Teď nás čekají těžší soupeři, kteří třeba nebudou až tolik bránit. A bude to otevřenější fotbal, který nám možná více vyhovuje. Ukazuje se, že hrát proti soupeřům, kteří jenom brání, Sigmě zatím moc nejde? Ne, to si nemyslím. Proti Brnu jsme si vytvořili dost šancí, bylo jich více než s Baníkem.