Psotka: Musíme být přesní a trpěliví

13.09.2011 / A tým

SK Sigma Olomouc nebyl v utkání šestého kola Gambrinus ligy doma proti Plzni určitě horším týmem. Ale přesto jsme v pátek v podvečer prohráli 2:3. „Plzeň svoje šance proměnila, my ne,“ řekl trenér SK Sigma Zdeněk Psotka. Jak utkání proti Plzni hodnotíte? Dokud Plzeň hrála v jedenácti, tak to byl hodně pěkný fotbal, nahoru dolů, bylo tam spoustu brejkových situací, spoustu dobrých kombinací, hodně šancí. Plzeň ty svoje proměnila, my nikoliv. Jakmile Plzeň hrála o deseti, tak už fotbal nebyl tolik koukatelný, soupeř hrál hodně zataženě, z bloku, my jsme se snažili kombinovat, snažili si vytvářet šance, ale ty moc nepřicházely. A pak jsme paradoxně dostali z jediného protiútoku Plzně gól z ofsajdu a to o utkání rozhodlo. Do vyloučení to byl na českou ligu nadprůměrný zápas. Začátek zápasu byl hodně hektický, v deváté minutě už padly tři góly. To je hodně nezvyklé. Oba týmy se snaží hrát hodně ofenzivně. Dvě z těch tří branek padly za standardních situací. My jsme v úvodu dělali hodně chyb v rozehrávce, umožnili jsme Plzni, po lehkých ztrátách míče, tři čtyři brejkové situace, které bychom v utkání proti takovému mužstvu neměli dopustit. Potom jsme se relativně uklidnili, naše kombinace byla přesnější, vytvářeli jsme si více šancí. Třetí branka padla z ofsajdu, ale předcházela jí chyba v rozehrávce. V první řadě tam byla chyba Aleše, který dal pomalou přihrávku, tu Pilař dobře vystihl. Ale potom ten gól byl jednoznačně z ofsajdu. My jsme bohužel za stavu 1:2 v prvním poločase nedali velké šance, Kuba Petr byl dvakrát sám před brankářem, Tomáš Přikryl byl na malém vápně, to utkání rozhodlo. Po vyloučení pak Plzeň dobře bránila. Mrzí vás víc chyba než to, že byl z ofsajdu? Je to obojí. Jak se dá překonat tak zatažená obrana, jakou Plzeň předvedla? Dá se to nějak zjednodušeně říct? Musíte být hodně přesní, pokud se chcete prokombinovat. Snažili jsme se být trpěliví, přenášet hru ze strany do strany, abychom si vytvořili prostor na křídle pro centry a potom doplnit do koncovky. Ono to v Olomouci moc dobře nejde. Diváci jsou tady hodně netrpěliví, pokud děláme nějakou přípravnou kombinaci, tak nás pořád ženou dopředu, chtějí ten anglický styl, pořád nahoru a nahoru. Ale právě na tu zataženou obranu musíme být přesní, trpěliví a techničtí. My jsme měli v úvodech obou poločasů hodně chyb zejména u Rossiho, který nezvládl jednoduché přihrávky, proto jsme se nedostali tolik do tempa.