Psotka: Musíme podávat lepší výkony

08.03.2011 / A tým

Po prvních dvou zápasech jarní části Gambrinus ligy má tým SK Sigma Olomouc plný počet bodů a skóre 5:0. V pondělní dohrávce 19. kola Modrá lavina doma porazila Ostravu 2:0. Trenér Zdeněk Psotka byl i přes vítězství po utkání kritický. „Pokud chceme hrát na špici a bojovat o Evropskou ligu, tak určitě musíme podávat lepší výkony,“ řekl Psotka. V prvním domácím utkání jara Sigma doma porazila Baník. Jak duel hodnotíte? Průběh utkání byl podle očekávání. Jsme spokojeni s prvními šedesáti, pětašedesáti minutami, kdy jsme hráli velmi dobře. Hlavně v prvním poločase jsme byli dobře trpěliví, dostávali jsme se do střeleckých pozicí, dobře jsme kombinovali. Druhý poločas jsme začali klasickým náporem, ale bohužel jsme z tlaku nevytěžili žádnou branku, která by nás uklidnila. A zhruba kolem sedmdesáté minuty jsme začali být nervózní, přestali jsme kombinovat. Všechno jsme řešili dlouhými přihrávkami a dostali jsme se trošku pod tlak. Naštěstí nám vyšla jedna brejková situace. Ale těch jsme měli daleko víc, měli jsme to dohrávat. Pokud chceme hrát na špici a bojovat o Evropskou ligu, tak určitě musíme podávat lepší výkony. Čím si vysvětlujete ten chvilkový výpadek? Něco podobného se stalo i v Ústí? Je to nervozitou? Určitě. Je tam nervozita, strach o výsledek, to tam bylo. A třeba Tomáš Hořava a Lukáš Bajer nám trošku vypadli ze hry a naše kombinace je založená hodně na těchto hráčích. I potom po odchodu Honzy Navrátila a Pavla Šultese přece jen už tam taková zkušenost nebyla. Za stavu dva nula už potom kombinace vypadala mnohem lépe. Možná trošku překvapivě nebyl v základní sestavě Michal Ordoš. Nebyl tam. Tentokrát jsme se chtěli prosadit rychlostí, hráli jsme nahoře s rychlostními typy hráčů. Uprostřed nám zatím funguje složení Bajer, Hořava, Rossi. Michal Ordoš z toho v poslední herní fázi přípravy trošku vypadl, nemá tolik zátěže. Ale přijde zápas, kdy zase v základní sestavě bude. Máme tam dost hráčů, budeme se snažit hrát tak, abychom zápasy zvládali vítězně. A tím, že Michal přišel na hřiště později, měl dostatek síly na to, aby míče udržel. Připravil tam určitě dvě tři dobré brejkové situace.