Psotka: Nepřidali jsme druhý gól

19.04.2009 / A tým

Škoda, mohli si říct po zápase proti Českým Budějovicím fotbalisté SK Sigma Olomouc. Náš tým nebyl před utkáním 24. kola Gambrinus ligy v ideálním rozpoložení. Hrát totiž nemohlo několik členů základní sestavy. Zranění nepustila do hry útočníka Goce Toleskiho ani záložníka Vojtěcha Štěpána, karetní trest za čtyři žluté karty měl forvard Michal Ordoš. A jen pár dní před víkendem začal po zranění znovu naplno trénovat obránce Jakub Heidenreich. Sigma s Budějovicemi remizovala 1:1 a přišla o možnost popasovat se příští neděli v Liberci v přímém souboji s domácím Slovanem o třetí místo v tabulce. Trenér Zdeněk Psotka tedy musel v zápase proti remízovému králi sezony Gambrinus ligy znovu lehce improvizovat ve složení sestavy. Navíc rozhodčí Kocián pouštěl některé zajímavé zákroky. Takže zápas nakonec nemohli dohrát obránce Daniel Rossi ani útočník Michal Hubník, ten střídal dokonce po úderu do obličeje, který hlavní rozhodčí nemohl nevidět. I přes všechny komplikace, včetně neodpískané jasné penalty za faul na Nuce, Sigma dobře organizovanou defenzivu soupeře dokázala přehrávat. Jihočechy jsme přestříleli 10:3, ale dát gól, to pro nás tentokrát bylo trošku zakleté. Za stavu 1:0 měl dvě stoprocentní šance střídající David Kobylík, jeho druhou možnost zastavilo břevno. S Budějovicemi jste doma zbytečně ztratili body. Jak utkání hodnotíte? My jsme předpokládali, že to bude velice těžké utkání. V prvním poločase jsme se chtěli prosadit kombinační hrou, krátkými přehrávkami. Ale soupeř velmi dobře zahušťoval střed hřiště. My jsme nebyli dostatečně trpěliví a přesní zejména v rozehrávce od stoperů. Budějovice měly nebezpečné brejky, potom byla trošku vidět nervozita při rozehrávce, aby neudělali chybu. Ve druhém poločase jsme hru zjednodušili, začali jsme hrát zahájení útočné fáze dlouhou přihrávkou. Dařilo se nám uhrát míče Míšou Hubníkem. Dali jsme ze standardky gól, i když byl vlastní. Pak jsme byli citelně oslabení zraněními. Museli střídat Rossi i Hubník, v závěru měl potíže i Aleš Škerle. My jsme měli utkání potvrdit druhou brankou. David Kobylík měl po příchodu na hřiště velikou šanci, pak trefil břevno. Bohužel při vyrovnávací brance jsme zaspali v křídelním prostoru, centr to byl krásný. V závěru jsme hráli vabank, chtěli jsme tři, ne jeden bod. Nasazení se mi líbilo až ve druhém poločase, ten první byl hodně profesorský. Proč byl podle vás ten první poločas trošku vlažnější? Chtěli jsme se prosadit kombinačně, hrou po zemi. Soupeř prostě dobře bránil, prostor dobře zahustil a my jsme se těžko prosazovali. Měli jsme tam jen jednu šanci Hubníkem, chtělo to možná více pohybu, možná více jednoduchosti. Kobylíka jste poslal do zápasu až ve druhém poločase… David nehrával, neměl tolik netrénováno. Máme takový záměr, víme, že je schopen rozhodovat utkání. Chtěli jsme ho využít dříve, ale byla tam vynucená střídání. Ale opět jeho příchod na hřiště splnil účel, měl tam šance, dobře zahrával standardky. Vy dáváte šance mladým hráčům. Tentokrát dostali možnost Jakub Petr a Martin Doležal, zkušený Goce Toleski zůstal jen na lavičce. Jsou to mladí kluci, jiné jsme k dispozici ani neměli. Toleski byl v pátek na vyšetření, má nějaké problémy, v týdnu naplno netrénoval, není stoprocentně připravený na zápas. A Michal Ordoš měl stop za čtyři žluté karty. Touto cestou půjdeme, budu si to obhajovat, věřím, že se ti mladí hráči prosadí. Tentokrát měli všichni mladí těžší pozici, protože jsme museli. Mají to těžké, ale my touto cestou půjdeme, nezměníme ji. Znovu jste ztratili doma s všeobecně podceňovaným soupeřem. Věděli jsme, že to bude o pár šancích a pár šancí jsme měli. Ale neproměnili jsme je, soupeř si dal vlastní branku. Budějovice měly jednu šanci a vyrovnaly z ní na jedna jedna. Zase se potvrdilo, že týmy jsou obrovsky vyrovnané, mimo Slavie. Ofenzivní hráči, těm se možná tentokrát, výjma Michala Hubníka, zápas tolik nepovedl. My jsme se snažili hrát v prvním poločase kombinačně, ale nedařilo se nám dostat do soustavného tlaku. Bylo to o trpělivosti, nedostali jsme se tolik do hry. Zlepšilo se to až ve druhém poločase. Rozhodla ta pasáž, ve které jsme po vedoucí brance nepřidali druhý gól? Určitě to rozhodlo. Šance jsme neproměnili. Ale bylo to hodně narušené střídáními. Rossi a Hubník byli stěžejní hráči, to nám součinnost mužstva trochu nabouralo. Hubník byl střídaný, protože měl potíže po úderu do obličeje, který hlavní rozhodčí přehlédl? Ano. Vy se nesmíte vyjadřovat k situacím ve velkém pokutovém území. Ale přesto, nebyl podle vás Nuc trošku držen? Tak proč se mě na to ptáte, když víte, že se nesmím vyjadřovat. Doma jste remizovali, po třech výhrách. Může to být tím, že se mužstvo musí naučit tu vítěznou vlnu držet? Určitě to nebylo nějakým uspokojením. Spíše tam mohla být menší nervozita, že se musí vyhrát, že se do toho všichni tlačí. Někteří soupeři se u nás všeobecně podceňují. Myslím, že dneska bylo v našich silách, abychom ten výsledek ukopali. Ale jednu chybu nám soupeř potrestal a bohužel. Jak moc v útočné fázi chyběl Ordoš? Hodně. Michal je technický hráč, který je schopen uhrát a udržet míče, váže na sebe pozornost. Určitě nám tam chyběl. Kuba Petr ještě pořád kondičně nestačí na celý zápas? Asi ne. Když byl střídaný. Byl dlouho zraněný, on se vydává do maxima, chce ukázat, co umí. A celé utkání prostě zatím nezvládne. Jak to vypadá s Toleskim? Bude na další zápas připravený? Byl na vyšetření, měl by být v pořádku. Určité věci nemůže dělat stoprocentně, ale musí to překonat.