Psotka obavy z mladé obrany neměl

22.11.2010 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc zvládli posledním mistrovský zápas roku 2010 na tři body. Modrá lavina porazila Příbram po přesvědčivém výkonu 3:1. I přesto, že chybělo hned několik hráčů základní sestavy. Nastoupit pro karetní trest nemohli Aleš Škerle a Michal Vepřek, zdravotní stav nepustil na hřiště Pavla Dreksu, Radima Kučeru ani Lukáše Bajera. Ale i se spoustou absencí si tým trenéra Zdeňka Psotky dokázal poradit. „Jsme hrozně rádi, že jsme to zvládli tříbodově i s těmi mladými hráči vzadu,“ řekl Psotka. Jak hodnotíte poslední letošní mistrovský zápas? Zápas měl svoji kvalitu zejména díky vysokému tempu. Příbram hrála aktivně, její hráči atakovali, dostávali se do šancí. Tolik šancí tady neměla ani Sparta. Nechtěli jsme hrát tolik kombinačně, a tolik postupný útok, tak, abychom zbytečně ještě víc nestresovali naše mladé zadáky. Snažili jsme se hrát jednoduše dopředu a podstupovat osobní souboje. To se nám dařilo a dokázali jsme dát branky. Jsme hrozně rádi, že jsme to zvládli tříbodově i s těmi mladými hráči vzadu. Stoperskou dvojici tvořili Murin s Kalasem. Kdy jste se rozhodli pro tuto variantu? A byla ve hře i nějaká jiná možnost? Pro tuto variantu jsme se rozhodli ve středu, když se oba uzdravili, kdy měli po viróze a zapojili se do tréninku. Několikrát v sezoně už jsme to zkusili s variantou, že jsme stáhli Rossiho, ale není to optimální řešení. Rossi na stoperu není tolik komunikativní a ztrácíme pak kvalitu uprostřed hřiště. Takže už ve středu jsme se rozhodli, že budou hrát tito dva mladí hráči. Duo Murin Kalas byla zřejmě nejmladší stoperská dvojice v historii ligy. Jak jste byl s jejich výkonem spokojený. Jsme rádi, že jsme vyhráli, obětovali se tomu starší hráči. Bylo tam spoustu chyby, které mladí udělali. Když si to s nimi rozebereme na videu, tak uvidí, že mají před sebou ještě spoustu práce. Neměl jste z hodně mladé obrany obavy? Kromě Murina s Kalasem hrál ještě Machalický. Obavy ne. Samozřejmě jsme věděli, že budou chybovat, že souhra nebude tak kvalitní jako v předchozích zápasech. Ale jsou to hráči našeho kádru a myslím, že prokázali, že jsou v něm právem. Po prvním poločase to vypadalo, že soupeři nasázíte hodně gólů. Nakonec už jste po přestávce k těm třem žádný další nepřidali. Proč? My jsme druhý poločas hráli hodně kombinačně, hodně na kudrlinky, bylo tam málo přímočarosti směrem do branky. Hráče jsme k tomu nabádali, ale více drželi míč, více kombinovali, netlačili jsme se tolik do koncovky jako v prvním poločase. Sigma přezimuje na třetím místě, v týmu máte nejlepšího střelce Gambrinus ligy. Jste spokojený? Vynikající. Po patnácti kolech jsme měli osmaadvacet bodů, což je rekord klubu, ale takový malý, protože kdysi za trenéra Brücknera to bylo jednou ještě lepší. Ale hráli jsme znovu atraktivní fotbal, alespoň si to troufám říct, stříleli jsme spoustu branek, měli jsme menší výpadky než v minulé sezoně. Takže jsme spokojeni. I když jsme dlouhou část podzimu byli na druhém místě. Ovšem oproti očekáváním před sezonou jsou ty výsledky nadstandardní. Nemáte obavy, že se na Michala Hubníka při jeho současní formě pohrnou nabídky? Michalovi nabídky přejeme. Pokud bude nějaká zajímavá pro něj i pro klub, budeme ji asi muset akceptovat. Věřím ale, že půlrok Michal ještě zůstane. Michal jste střídal v 89. minutě. Bylo to proto, aby si užil aplaus? Ne. Michal měl z prvního poločasu docela dost vážné zranění. Přáli jsme si, aby zůstal na hřišti co nejdéle a vydržel to až do 89. minuty. To, že měl aplaus, je pro něj odměna za celý podzim. Za výkony, které předváděl nejen střelecky, ale i herně.

Sigma těsně prohrála s TrnavouSigma těsně prohrála s Trnavou
| 21.01.2017
Sigma porazila Zlín, vývoj otočil PlšekSigma porazila Zlín, vývoj otočil Plšek
Jednání pokročila velmi daleko, řekl StaněkJednání pokročila velmi daleko, řekl Staněk