Psotka: Ruka se pískat neměla

04.10.2010 / A tým

Sigma Olomouc poprvé v sezoně padla v domácím prostředí. Nedobytný Fotbalový stadion Androva sportovního areálu padl po duelu se Spartou, která zvítězila brankou v devadesáté minutě z pokutového kopu. V úvodních minutách se Sigma zabydlela na území sparťanské jedenáctky, první gólovou šanci si však vypracovali Sparťané. Po přihrávce Bonyho Wilfrieda se v osmé minutě ocitl v pokutovém území osamocený Václav Kadlec, míč ale napálil vysoko nad branku Petra Drobisze. Více než jedenáct tisíc přítomných díváků se hrou bavila. Byla napínavá, nechybělo nasazení ani tvrdost. Jediné co hře chybělo byly šance. V první půli byla tou největší na straně Sigmy hlavička Michala Hubníka, který těsně minul branku. Ve druhém poločase se hra příliš nezměnila. Na hřišti byla k vidění opět tvrdá hra, obě mužstva hrála naplno. Sigma si místy dokázala vynutit optickou převahu a tlak u pokutového území Sparty, výraznější šanci ke skórování si ale vypracovat nezvládla. Po hodině hry se dostal do hry i olomoucký brankář Petr Drobisz, kdy zlikvidoval hlavičkový pokus Bonyho Wilfrieda. O poznání nebezpečnější šanci měl stejný hráč v šestašedesáté minutě, kdy jej v samostatném úniku doběhl a o míč obral stoper Aleš Škerle. Sigma kontrovala pokusem Šultese, ale brankář Blažek byl připraven. V pětasedmdesáté minutě zasáhlo do plánů trenéra Psotky zranění obránce Janotky, který po skluzu musel opustit hřiště. "Má natažený zadní stehenní sval," hlásil po utkání kouč Psotka. Vrchol zápasu přišel těsně v jeho závěru. Běžela devětaosmdesátá minuta, když rozhodčí Drábek viděl ruku v pokutovém území a zapískal pokutový kop. "Viděl jsem ruku předtím, která nebyla pískaná. Ta druhá byla taky," řekl k situaci trenér Chovanec. K jeho exekuci se postavil Kucka a poslal Spartu do vedení. "Před sezonou jsme měli školení, kde se probíralo, jaké ruce se nemají pískat. Pískli nám takovou v Plzni a teď doma na Spartě. Stejná ruka byla v prvním poločase na straně Řepky. Ruka se pískat neměla," viděl situaci opačně olomoucký trenér. Sigma mohla skóre vyrovnat. Trestný kop na hranici pokutového území kopal Lukáš Bajer a parádní ránu pod břevno musel likvidoval Blažek. Minutu před koncem přišla další tutovka, když po centru z pravé strany hlavičkoval osamocený Rossi. V obrovské šanci však minul branku hostujícího týmu. "Nedovolili jsme Sigmě v podstatě nic. Žádnou jejich kombianční hru. Nedostávali prostor a v podstatě nekombinovali. Až v tom nastavení, kde byla hlavička Rossiho," viděl výkon svého mužstva jasně Sparťan Chovanec.
SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 0:1 (0:0) Branka: 90. Kucka (pen.) Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Lakomý Diváci: 11805 Sestavy: Sigma: Drobisz - Janotka (74. Ordoš), Škerle "K", Dreksa, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Petr (60. Navrátil), Šultes (84. Kalas), Hubník Sparta: Blažek "K" - Adiaba, Brabec, Řepka, Pamič - Sionko (73. Podaný), Kladrubský (86. Matějovský), Kucka, Vacek - Wilfried (90. Kweuke), Kadlec