Psotka: Trošku nás to bolelo

25.10.2010 / A tým

Vyrovnat se soupeři v agresivitě, důrazu a nasazení. Přesně tohle chtěl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka po svém týmu v utkání 13. kola Gambrinus ligy proti Bohemians. Zápas proti nepříjemnému protivníkovi Modré lavině vyšel, tři body zůstaly po výhře 3:1 doma na Hané. „Trošku nás to bolelo, ale jsem rád, že jsme ten respekt, měli, protože jsme soupeře nepodcenili a utkání zvládli,“ řekl trenér Psotka. Sigma ve 13. ligovém kole porazila doma Bohemians 1905. Jak utkání hodnotíte? Respekt, který jsme měli před utkáním ze soupeře, se potvrdil. Bohemka hrála velmi dobře, ne jenom prvních pětatřicet minut, ale celé utkání. Mají tam spoustu velmi dobře rychlostně vybavených hráčů, hráli důrazně v osobních soubojích. My jsme nebyli v prvním poločase dost trpěliví, udělali jsme tam několik chyb v rozehrávce. Řešili jsme to zbytečně dlouhou přihrávkou místo dvou tří krátkých. Budeme se právě trpělivosti v závěru podzimu naučit, být důslední v postupné kombinaci a věřit tomu, že si šance připravíme tak, jak tomu bylo proti Bohemians. I za stavu tři nula a tři jedna nebylo nic rozhodnuto, protože Bohemka hrála pořád zodpovědně v osobních soubojích. Trošku nás to bolelo, ale jsem rád, že jsme ten respekt, měli, protože jsme soupeře nepodcenili a utkání zvládli. Bohemians váš tým v prvním poločase moc do šancí nepouštěli. Čím to bylo? Potvrdili svoji kvalitu. Očekávali jsme, že budeme muset být trpěliví. Podařilo se nám vstřelit branku těsně před přestávkou, to nás uklidnilo a podle toho vypadal i druhý poločas. Doma jste znovu zápas rozhodli podařeným vstupem do druhého poločasu. Není to první utkání, které jsme tak na podzim zvládli. První poločas se snažíme být přesní a trpěliví v kombinaci a druhý poločas se snažíme rozhodnout pomocí větší kondice, protože držením míče se snažíme soupeře trošku více unavit. Ale musím říct, že Bohemka stačila až do poslední minuty. Závěr zápasu ze strany vašeho týmu nevyzněl možná tak pohodově jako obvykle. Nebylo to možná takové klasické dohrání, jaké míváme. Byla tam nějaká drobná zranění a vynucená střídání, hra nebyla tak plynulá jako v úvodních sedmdesáti minutách. Ale myslím, že jsme to zvládli, aniž by soupeř měl nějaké šance. Před utkáním jste říkal, že se Bohemians musíte vyrovnat v agresivitě a nasazení, jinak nemáte šanci uspět. Vyhráli jste, to znamená, že jste se soupeři vyrovnali? Ano. Chtěli jsme hrát rychlejší kombinaci, to se nám docela dařilo. Chtěli jsme být v osobních soubojích stejně důrazní, to se nám také dařilo až na malé výjimky. Ale vyrovnali jsme se s tím dobře. Proti Bohemce se vašemu týmu v minulé sezoně nedařilo. I proto nedělní výhra potěší? Ne jenom proto. Ze všech důvodů. Porazili jsme Bohemku, uhráli jsme doma tři body, vstřelili jsme zase doma tři branky, opět jsme se dostali na druhou pozici v tabulce. Takže z každého tohoto hlediska je to vítězství pro nás cenné a radostné. Tým nastartovala branka Honzy Navrátila. Přitom než se trefil, tak se mu příliš nedařilo. Byl to jeden z nejslabších výkonů, které Honza na podzim podal. Málo se dostával do kombinace a do hry, jeho centrované míče byly většinou pozdě, nedostával se tolik do koncovky. Ale paradoxně vstřelil branku. Doufáme, že mu to pomůže, že se do příštích zápasů zlepší. Ten první gól byl navíc povedený, krásně zakončená výborná přihrávka od Lukáše Bajera. Lukášovi se moc nedařilo v této sezoně, co se týče produktivity. Konečně si připsal krásnou asistenci. Věříme, stejně jako u Honzy Navrátila, že bude produktivnější. V závěru jste inkasovali. Těsně předtím odstoupil ze hry Rossi, pak na hřišti chyběl? Jednoznačně. Chtěli jsme po Tomášovi Hořavovi, aby tam hrál zodpovědněji. Ale asi to nejde uhlídat, ztratil míč, soupeř z toho měl přečíslení. Ale bohužel jsme si zase dali vlastní gól. Pavel Dreksa už dal asi třetí takový. Ale jinak hrál Tomáš Hořava velmi dobře. Je to rozhodující článek, kterým se nám daří překonat zataženou defenzivu soupeře. Tomáš se dokáže prosadit jeden na jednoho nebo jeden na dva. Pak nám tam vzniká více prostoru, pak se nám daří přečíslit soupeře. Jako střídající hráče jste poslal na zápasu dva útočníky. Byla to snaha skóre ještě navýšit? My jsme měli jen dva čerstvé hráče, zbývající hráli dopoledne za juniorku. Měli jsme připravenou alternativu, kdyby se nám nepodařilo dlouho vstřelit branku. Protože byli čerství, tak šli na hrot. Ale většinou v naší hře jsou útočníci první unavení a musíme je střídat. Je to běžný jev. Jak to vypadá s hráči, kteří museli střídat? Už ve středu hraje Sigma zápas Ondrášovka Cupu v Písku. Máme teď více zápasů, budeme se snažit rozložit síly na více hráčů tak, abychom to zvládli. Abychom si ve středu přivezli dobrý výsledek pro odvetu. Vnímali jste to, že se můžete přiblížit Plzni na devět bodů? Určitě jsme mysleli na spoustu věcí před zápasem. Ale hlavně na to, abychom utkání zvládli. Myslím si, že stáhnout Plzeň nebyla priorita před dnešním zápasem. Myslíte, že první porážka v sezoně Plzeň nějak rozhodí a zabrzdí, že její náskok začnete stahovat ještě více? Je hrozně těžké Plzeň dotáhnout. Když ona dvakrát ztratí, my musíme šest zápasů za sebou vyhrát. Myslím si, že do konce podzimu se to nepodaří, i když Plzeň má docela těžké rozlosování. Chytal Petr Drobisz. Měl jste nějakou obavu třeba z toho, co nyní prožívá? Věděli jsme už čtrnáct dní dopředu, že Petr půjde na policii na výslech. Takže jediná obava byla z toho, co a jak zveřejní média a to jestli noviny číst bude nebo nebude. A myslím, že to zvládl velice dobře, zase nás podržel, hlavně v prvním poločase.